Přijdou strážníci o právo měřit rychlost? Chce jim ho vzít ODS

Praha - Obecní strážníci by mohli přijít o možnost měřit rychlost aut a rozdávat za její překročení pokuty. Ve Sněmovně to chce prosadit ODS už teď v květnu. Tvrdí, že pravomoci by se strážníkům měly spíše odebírat. Informuje o tom dnešní vydání Práva.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle některých politiků se strážníci vyžívají v tom, aby naplnili obecní kasy penězi z pokut. Poslancům ODS došla trpělivost a chtějí tuto pravomoc strážníkům sebrat. Využijí k tomu vládní novelu zákona o obecní policii, kterou by se Sněmovna měla začít zabývat koncem května.

"Městská policie byla zřízena především k udržování veřejného pořádku a je načase jí spíše kompetence ubírat než přidávat," řekl šéf klubu ODS Zbyněk Stanjura. Sám má osmileté zkušenosti jako někdejší primátor Opavy a z titulu funkce i velitele městských strážníků. Jeho město prý radary nikdy ani nekoupilo, protože úkolem strážníků je něco jiného než pěchovat městskou kasu penězi z pokut za rychlost.

Tu má podle Stanjury měřit státní policie. "Mnozí máme své zkušenosti, takže by návrh mohl mít šanci na schválení," dodal Stanjura s tím, že jeho klub bude hledat podporu u dalších stran.

Ve Sněmovně ale sedí mnoho komunálních politiků, kteří s nápadem nesouhlasí, byť mnozí přiznávají, že někde strážníci skutečně slouží jako výběrčí peněz do obecní pokladny. Právě silná lobby lokálních politiků před lety pravomoc strážníků k měření rychlosti prosadila, píše list.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku brzy vypukne cvičení Ample Strike, USA pošlou bombardér a…

22.08.2019 17:59 Letecké cvičení Ample Strike, které bude hostit 22. letecká základna Sedlec, Vícenice u Náměště nad…

Česko koupí americké vrtulníky Venom a Viper. Podívejte se, co umí

22.08.2019 17:34 Aktualizováno Česká armáda pořídí americké bojové i víceúčelové vrtulníky Viper a Venom. Podle ministra obrany…

Dny NATO 2019: C-5M Super Galaxy bude v Ostravě kralovat americkým obrům

21.08.2019 16:11 Exkluzivní přehlídku svých velkých letadel nabídnou letos návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů…

Obrana dostane přidáno. Metnar vyjednal navýšení rozpočtu na 75,5 miliardy

21.08.2019 15:46 Aktualizováno Ministerstvo obrany by mělo mít příští rok rozpočet 75,5 miliardy. Na dnešní schůzce se na tom…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama