Biskup Malý píše Chovancovi: Policisté jednají příliš horlivě

Praha - Biskup Václav Malý zaslal ministru vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD) a policejnímu prezidentovi Tomáši Tuhému otevřený dopis, ve kterém poukazuje na "přílišnou horlivost" policistů v některých případech.

Přidejte svůj názor

Česko vítá čínského prezidenta Si Ťin-pchinga (28. 3. 2016)
doporučujeme

V souvislosti s tím uvádí, že bez důvěry v policii se právní stát a demokratická kultura ale neobejde, podporuje tedy veřejnou diskusi o sporných aktivitách některých policistů a požadavek na jejich prošetření. Otevřený dopis dnes zveřejnilo pražské arcibuskupství na svém webu.

Malý se v dopise vrací k březnové návštěvě čínského prezidenta v Praze, při které policisté například zamezili ohlášené demonstraci na Hradčanském náměstí nebo přišli na pražskou FAMU kvůli vyvěšení tibetské vlajky. Hradčanské náměstí policie uzavřela pro chodce i vozidla z bezpečnostních důvodů, demonstrace se tak musela konat na jiném místě. Incident na FAMU policie následně označila za zbytečnou služební horlivost a vedení školy se omluvila.

Podle Malého ale to, že policisté jednají "horlivě" takovým způsobem, může být ještě víc znepokojivé, než kdyby konkrétní velitel vydal neadekvátní pokyny.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku brzy vypukne cvičení Ample Strike, USA pošlou bombardér a…

22.08.2019 17:59 Letecké cvičení Ample Strike, které bude hostit 22. letecká základna Sedlec, Vícenice u Náměště nad…

Česko koupí americké vrtulníky Venom a Viper. Podívejte se, co umí

22.08.2019 17:34 Aktualizováno Česká armáda pořídí americké bojové i víceúčelové vrtulníky Viper a Venom. Podle ministra obrany…

Dny NATO 2019: C-5M Super Galaxy bude v Ostravě kralovat americkým obrům

21.08.2019 16:11 Exkluzivní přehlídku svých velkých letadel nabídnou letos návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů…

Obrana dostane přidáno. Metnar vyjednal navýšení rozpočtu na 75,5 miliardy

21.08.2019 15:46 Aktualizováno Ministerstvo obrany by mělo mít příští rok rozpočet 75,5 miliardy. Na dnešní schůzce se na tom…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama