Bezpečnostní opatření budou přísnější, říká policejní prezident

Praha - Hostem diskusního pořadu Vaše téma na portálu TN.cz byl policejní prezident Tomáš Tuhý. Moderátorka Michaela Šmídová se ho ptala na teroristické hrozby, ale také konferenci Interpolu, která se ve středu koná v Praze.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Tomáš Tuhý
doporučujeme

Evropa se v posledních době potýká s velkou hrozbou terorismu ze stran Islámských extremistů. Západní státy se už staly terčem několika útoků. I to se bude řešit na zítřejší konferenci Interpolu, jak prozradil policejní prezident Tomáš Tuhý. "Musíme diskutovat s ostatními státy na téma boje proti terorismu. Konference Interpolu přišla v době, kdy je nejvíce třeba tyto informace dohromady slaďovat," má jasno Tuhý.

Policie v současné době pečlivě zkoumá, jaká jsou bezpečnostní rizika, která bezprostředně ohrožují Českou republiku. Občané by se měli připravit na zvýšená bezpečnostní opatření, varuje Tuhý, ale dodává, že se policie bude snažit omezovat kvůli bezpečnosti občany co nejméně. "Bezpečnostní audit má vyhodnotit rizika pro ČR. Určitě přijdou v budoucnu nějaká opatření, nechceme ale zasahovat do práv a svobod občanů. Konkrétně třeba na letišti Václava Havla budou zpřísněna bezpečnostní opatření, prostory budou více monitorovány, více kontrol i v okolí letiště. Obecně ale máme informace, které nesignalizují, že by se Česko mělo stát terčem útoku," říká policejní prezident Tomáš Tuhý.

Česko má podle Tuhého i centrum, ve kterém by se měly všechny informace sbíhat. "Máme Národní kontaktní bod proti terorismu, kam by měly chodit všechny informace o možných hrozbách. Pro nás je pak s těmito informacemi snazší pracovat, když jsou na jednom místě," popisuje Tuhý protiteroristické mechanismy v Česku.

Policejní prezident vysvětloval i přítomnost smíšených hlídek policie a armády. Mluvil i o tom, jak dlouho ještě v ulicích českých měst budou. "Stále v Česku jsou smíšené hlídky policie a armády. Teď to vyhodnocujeme, ale potřebujeme také vyhodnocení ze stran ostatních bezpečnostních složek, aby se mohly toto jednotky věnovat zase své obvyklé činnosti," říká Tuhý.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nákup bojových vozidel se komplikuje, výsledek tendru na právní…

21.08.2019 07:50 Ministerstvo obrany zrušilo rozhodnutí o výběru vítěze tendru na poradenství při nákupu bojových…

Únos Babišova syna? Potrestáni byli dva policisté, v kauze pochybili

20.08.2019 11:11 Aktualizováno Dva policisté byli kázeňsky potrestáni za chybu v kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše…

Ministerstvo obrany porušilo zákon. Musí zaplatit pokutu 7,2 milionu

19.08.2019 18:49 Aktualizováno Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 7,2 milionu korun…

Vnitro dostane 1,7 miliardy navíc, většina půjde na policejní auta a platy

19.08.2019 17:25 Aktualizováno Rozpočet ministerstva vnitra na příští rok se po dnešní schůzce ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama