Mezinárodní konference Interpolu v Praze. Experti jednají o bezpečnosti Evropy

Praha – V Praze dnes byla zahájena třídenní mezinárodní konference Interpolu, která se má zabývat hlavně terorismem, ochranou hranic, počítačovou kriminalitou a spoluprací s policejními sbory. Na jejím začátku vystoupili český ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) nebo generální tajemník Interpolu Jürgen Stock.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Interpol
doporučujeme

Bezpečnost Evropy závisí na spolupráci mezi zeměmi a organizacemi, které jsou i mimo kontinent, uvedl při zahájení evropské konference šéf Interpolu Jürgen Stock. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) zdůraznil, že bezpečnostní hrozby jsou globální. Podle českého policejního prezidenta Tomáše Tuhého by měla konference pomoci spojit síly a národy v boji proti organizovanému zločinu.

„Bezpečnost Evropy záleží na úzkém vztahu se zeměmi, které jsou mimo naše hranice," řekl Stock. Dodal, že bezpečnost závisí také na vztazích mezi různými organizacemi, a je proto rád, že jsou na konferenci pozorovatelé i ze „zbytku světa".

Důležité podle něj je také vyměňovat si informace, které jsou klíčovou hodnotou pro kriminální policii. „Interpol nabízí globální platformu pro policie svých 190 členů, aby sdílely důležité informace. Bezpečnost některé země často začíná na opačné straně světa," řekl novinářům. Proto je důležité co nejvíc vytěžit ze 17 databází, které Interpol obstarává, myslí si.

Nad konferencí převzal záštitu ministr Chovanec, který řekl, že v Česku sice klesá kriminalita, přesto však není možné „usnout na vavřínech", protože vnímá svět jako globální. „Jsme jeho součástí, chceme se na něm podílet a pomáhat, jsme si vědomi, že problémy ve světě jsou i problémy našimi. Pokud nebudeme schopni reagovat, dříve nebo později se objeví," uvedl.

Chovanec v souvislosti s migrační krizí dodal, že země je připravena vést debatu o tom, koho „pouštíme na své území". Na druhou stranu je prý však Česko připraveno pomáhat těm opravdu potřebným.

Česko představí mimo jiné své poznatky v drogové problematice, uvedl policejní šéf Tuhý na tiskové konferenci. „Policie připravila projekt Reliéf. Je to metoda, která efektivněji v rámci předávání informací dovede identifikovat drogovou kriminalitu. Máme připraven stánek, kde budeme tento blok prezentovat," řekl.

Jednání se podle šéfa Interpolu Stocka účastní přes 150 delegátů, pozorovatelů a hostů z více než 50 zemí.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nákup bojových vozidel se komplikuje, výsledek tendru na právní…

21.08.2019 07:50 Ministerstvo obrany zrušilo rozhodnutí o výběru vítěze tendru na poradenství při nákupu bojových…

Únos Babišova syna? Potrestáni byli dva policisté, v kauze pochybili

20.08.2019 11:11 Aktualizováno Dva policisté byli kázeňsky potrestáni za chybu v kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše…

Ministerstvo obrany porušilo zákon. Musí zaplatit pokutu 7,2 milionu

19.08.2019 18:49 Aktualizováno Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 7,2 milionu korun…

Vnitro dostane 1,7 miliardy navíc, většina půjde na policejní auta a platy

19.08.2019 17:25 Aktualizováno Rozpočet ministerstva vnitra na příští rok se po dnešní schůzce ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama