Dva vojáci se zranili při cvičení v Libavé, stav jednoho je velmi vážný

Olomouc - Dva vojáci se zranili při cvičení armády ve vojenském prostoru Libavá. Ke zranění došlo při cvičení střelby, jeden voják je zraněný těžce, druhý lehce.

Armáda České Republiky
doporučujeme

"Ve středu došlo při nácviku střeleb z bojových vozidel pěchoty (BVP-2) ke zranění dvou příslušníků 71. mechanizovaného praporu Hranice," uvedla podplukovnice Jolana Fedorková z oddělení komunikace s veřejností Generálního štábu Armády České republiky.

Mluvčí zdravotnické záchranné služby Pavel Vysloužil ČTK řekl, že záchranáři těžce zraněného vojáka (29) vytáhli z útrob bojového vozidla pěchoty. "Jeho čtyřiadvacetiletý kolega měl poraněnou ruku a záda," uvedl.

Oba vojáci byli okamžitě převezeni do Fakultní nemocnice v Olomouci. Mluvčí nemocnice Egon Havrlant ČTK řekl, že jeden ze zraněných vojáků utrpěl mnohočetná těžká poranění a jeho zdravotní stav je velmi vážný. "Naši specialisté jej akutně operovali. Poranění zasáhla oblast břicha a vnitřních orgánů, hrudníku i končetin. V tuto chvíli je v umělém spánku, dýchá s pomocí přístroje a prognóza jeho zdravotního stavu je velmi nejistá," uvedl Havrlant.

Druhý voják má středně těžké poranění v oblasti lopatky a podle Havrlanta je ve stabilizovaném stavu. "Je při vědomí a během několika dnů by mohl být propuštěný do domácí péče," podotkl Havrlant.

Ke zranění vojáků došlo při nácviku bojových střeleb ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá. "Předmětná událost je v šetření Vojenské policie," dodala mluvčí Fedorková.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hasiči odmítají kritiku ohledně zásahu v Bohumíně, zveřejnili časový sled

09.08.2020 19:40 Aktualizováno Ředitel moravskoslezských hasičů Vladimír Vlček dnes odmítl kritiku jejich zásahu při sobotním…

Česko se chystá na návštěvu Pompea, budou krátkodobá dopravní omezení

07.08.2020 11:24 V souvislosti s návštěvou amerického ministra zahraničí Mikea Pompea nechystá česká policie žádná…

Hamáček ve sporu s armádou, hasiči hájí využití Smartwings k cestě do…

06.08.2020 16:43 Hasiči hájí využití letadla soukromých aerolinek Smartwings k dopravě záchranného týmu do Libanonu,…

Policista při zásahu v chatové oblasti zastřelil muže

06.08.2020 13:30 Při zásahu v chatové oblasti u obce Smržov na Jindřichohradecku policista ve středu večer zastřelil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama