Dva vojáci se zranili při cvičení v Libavé, stav jednoho je velmi vážný

Olomouc - Dva vojáci se zranili při cvičení armády ve vojenském prostoru Libavá. Ke zranění došlo při cvičení střelby, jeden voják je zraněný těžce, druhý lehce.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Armáda České Republiky
doporučujeme

"Ve středu došlo při nácviku střeleb z bojových vozidel pěchoty (BVP-2) ke zranění dvou příslušníků 71. mechanizovaného praporu Hranice," uvedla podplukovnice Jolana Fedorková z oddělení komunikace s veřejností Generálního štábu Armády České republiky.

Mluvčí zdravotnické záchranné služby Pavel Vysloužil ČTK řekl, že záchranáři těžce zraněného vojáka (29) vytáhli z útrob bojového vozidla pěchoty. "Jeho čtyřiadvacetiletý kolega měl poraněnou ruku a záda," uvedl.

Oba vojáci byli okamžitě převezeni do Fakultní nemocnice v Olomouci. Mluvčí nemocnice Egon Havrlant ČTK řekl, že jeden ze zraněných vojáků utrpěl mnohočetná těžká poranění a jeho zdravotní stav je velmi vážný. "Naši specialisté jej akutně operovali. Poranění zasáhla oblast břicha a vnitřních orgánů, hrudníku i končetin. V tuto chvíli je v umělém spánku, dýchá s pomocí přístroje a prognóza jeho zdravotního stavu je velmi nejistá," uvedl Havrlant.

Druhý voják má středně těžké poranění v oblasti lopatky a podle Havrlanta je ve stabilizovaném stavu. "Je při vědomí a během několika dnů by mohl být propuštěný do domácí péče," podotkl Havrlant.

Ke zranění vojáků došlo při nácviku bojových střeleb ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá. "Předmětná událost je v šetření Vojenské policie," dodala mluvčí Fedorková.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku brzy vypukne cvičení Ample Strike, USA pošlou bombardér a…

22.08.2019 17:59 Letecké cvičení Ample Strike, které bude hostit 22. letecká základna Sedlec, Vícenice u Náměště nad…

Česko koupí americké vrtulníky Venom a Viper. Podívejte se, co umí

22.08.2019 17:34 Aktualizováno Česká armáda pořídí americké bojové i víceúčelové vrtulníky Viper a Venom. Podle ministra obrany…

Dny NATO 2019: C-5M Super Galaxy bude v Ostravě kralovat americkým obrům

21.08.2019 16:11 Exkluzivní přehlídku svých velkých letadel nabídnou letos návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů…

Obrana dostane přidáno. Metnar vyjednal navýšení rozpočtu na 75,5 miliardy

21.08.2019 15:46 Aktualizováno Ministerstvo obrany by mělo mít příští rok rozpočet 75,5 miliardy. Na dnešní schůzce se na tom…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama