Na Euru budou pomáhat také čeští policisté. Pod dohledem bude i reprezentace

Praha – Již za několik dní začne ve Francii Mistrovství Evropy ve fotbale Euro 2016. Francouzským policistům budou k ruce také jejich čeští kolegové ti budou hlídkovat na stadionech, v zónách pro fanoušky, letištích a nádražích. 

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Čeští policisté pomohou francouzským kolegům při fotbalovém Euru s dohledem na pořádek při turnaji. Policisté jsou připraveni pomoci zejména českým fanouškům při řešení případných problémů. Čeští policisté budou mít zástupce i u francouzské pohraniční policie.

„.V souvislosti s průběhem turnaje byla francouzským Ministerstvem vnitra oslovena i Policie ČR se žádostí o výpomoc při organizaci tohoto turnaje. Na základě této žádosti budou z České republiky vysláni do Francie čeští policisté, kteří budou ve spolupráci s francouzskými kolegy dohlížet na pořádek a zdárný průběh tohoto turnaje. Zástupci Policie ČR se budou mj. podílet na činnosti Centra mezinárodní policejní spolupráce, dalším úkolem bude hlídkování v uniformě na stadionech, v zónách pro fanoušky, letištích a nádražích, kdy zejména budou poskytovat pomoc a podporu fanouškům z České republiky při řešení vzniklých problémů. Vedle bezpečnostního opatření tamních složek uskuteční agentura FRONTEX misi EUROCUP 2016 a to za účelem podpory francouzské pohraniční policie, kde bude mít Policie ČR také svého zástupce," uvedla v tiskové zprávě mluvčí Policejního prezidia ČR Ivana Nguyenová.

Během šampionátu, který začíná 10. června a končí o měsíc později, bude fungovat emailová adresa euro2016@pcr.cz, kde bude možné vyřídit urgentní záležitosti. Adresa však nebude určena pro běžné dotazy. Pokud tedy český fanoušek ztratí doklady, měl by se obrátit spíše na český zastupitelský úřad ve Francii.

„Zřízeno bude také kontaktní krizové telefonní číslo české Fan ambasády +33 0677256967, která bude působit ve všech městech, kde bude hrát utkání česká reprezentace," uvedla mluvčí.

Na českou reprezentaci budou podle serveru novinky.cz chránit tři někdejší elitní policisté, kteří nyní působí v řadách soukromé bezpečnostní agentury. Jeden bude mít na starosti tiskové středisko, dva budou u národního týmu. Serveru to řekl bezpečnostní manažer Fotbalové asociace ČR Martin Synecký. Kromě nich budou na české sportovce dohlížet i francouzští zástupci speciálních jednotek.

Příslušníci policie několika zemí, včetně České republiky, koncem března absolvovali dvoudenní cvičení před mistrovstvím Evropy. Připravovali se na nebezpečné situace, které mohou vzniknout v železniční dopravě, kterou využije velká část fotbalových fanoušků. Výcvik byl ale zaměřen i na prevenci případného teroristického útoku.

Čeští fotbalisté se na šampionátu postupně utkají s obhájcem titulu Španělskem, Chorvatskem a Tureckem. První zápas je čeká 13. června v Toulouse, další 17. června v St. Etienne a třetí 21. června v Lens.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dny NATO 2019: C-5M Super Galaxy bude v Ostravě kralovat americkým obrům

21.08.2019 16:11 Exkluzivní přehlídku svých velkých letadel nabídnou letos návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů…

Obrana dostane přidáno. Metnar vyjednal navýšení rozpočtu na 75,5 miliardy

21.08.2019 15:46 Aktualizováno Ministerstvo obrany by mělo mít příští rok rozpočet 75,5 miliardy. Na dnešní schůzce se na tom…

Nákup bojových vozidel se komplikuje, výsledek tendru na právní…

21.08.2019 07:50 Ministerstvo obrany zrušilo rozhodnutí o výběru vítěze tendru na poradenství při nákupu bojových…

Únos Babišova syna? Potrestáni byli dva policisté, v kauze pochybili

20.08.2019 11:11 Aktualizováno Dva policisté byli kázeňsky potrestáni za chybu v kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama