Americká armáda dorazila do Vyškova

Vyškov - Zhruba 200 lidí dnes přišlo na zahájení Dne otevřených dveří v areálu kasáren ve Vyškově, kde pro veřejnost vystavují techniku americká i česká armáda.

Přidejte svůj názor 33 komentářů

Konvoj jednotek U.S. Army
doporučujeme

K vidění jsou obrněná vozidla Pandur, Dingo, Iveco a nákladní terénní vozidlo Tatra 810 Pram, řekla ČTK mluvčí vyškovského vojenského areálu Monika Nováková. Akce se koná u příležitosti průjezdu amerického armádního konvoje Českou republikou na cvičení Saber Strike do Pobaltí. Američané tráví víkend ve Vyškově a v Přáslavicích, v pondělí budou pokračovat v cestě do Pobaltí.

Američtí vojáci dnes také ve Vyškově absolvovali spolu s českými kolegy simulační cvičení, ve kterém si mohli vyzkoušet trenažér bojových vozidel české armády.

Na prohlídku dnes zavítaly především rodiny s dětmi. Ještě před otevřením areálu ve 14:00 čekala u kasáren zhruba stovka příchozích, jakmile se areál otevřel, v krátké chvíli ho zaplnilo asi 200 lidí. Prohlídka je možná až do 17:00, a proto lze očekávat, že přijde více návštěvníků. K vidění je americká i česká technika. "Zájemci si mohou na vozidla vylézt. Jsou u nich instruktoři, kteří mohou podat odborný výklad a říct, na co se které vozidlo používá a jaké má schopnosti," uvedla Nováková.

Loading...
Vstupte do diskuze (33)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dny NATO 2019: C-5M Super Galaxy bude v Ostravě kralovat americkým obrům

21.08.2019 16:11 Exkluzivní přehlídku svých velkých letadel nabídnou letos návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů…

Obrana dostane přidáno. Metnar vyjednal navýšení rozpočtu na 75,5 miliardy

21.08.2019 15:46 Aktualizováno Ministerstvo obrany by mělo mít příští rok rozpočet 75,5 miliardy. Na dnešní schůzce se na tom…

Nákup bojových vozidel se komplikuje, výsledek tendru na právní…

21.08.2019 07:50 Ministerstvo obrany zrušilo rozhodnutí o výběru vítěze tendru na poradenství při nákupu bojových…

Únos Babišova syna? Potrestáni byli dva policisté, v kauze pochybili

20.08.2019 11:11 Aktualizováno Dva policisté byli kázeňsky potrestáni za chybu v kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama