Americký konvoj odjíždí z Vyškova, vojáci zamířili k polským hranicím

Vyškov - První část konvoje amerických vojáků dnes v 7:00 po dvou nocích strávených v kasárnách ve Vyškově vyrazila k polským hranicím, odjíždět z kasáren budou v několika fázích během dopoledne. ČTK to řekla mluvčí vyškovského vojenského areálu Monika Nováková. Další část konvoje strávila víkend v Přáslavicích v Olomouckém kraji, odkud se dopoledne rovněž vydá na cestu. Celkem má konvoj projíždějící Českem na cvičení do Pobaltí asi 420 vojáků a 225 kusů vojenské techniky. Poslední američtí vojáci by měli přechod Věřňovice překročit zhruba v 15:30.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Konvoj jednotek U.S. Army dostal název Dragoon Ride (Dragounská jízda). Tvoří ho téměř 120 vozidel při cestě z Pobaltí do Německa a projede šesti zeměmi střední a východní Evropy. V Česku bude mezi 29. březnem a 1. dubnem.
doporučujeme

Konvoj do Česka dorazil v pátek. Noc na sobotu strávili vojáci v ruzyňských kasárnách. Poté se v několika fázích přesouvali do Vyškova a menší část pak ještě do Přáslavic.

Do Vyškova přijel vojáky v sobotu pozdravit premiér Sobotka, který zdůraznil, že je potřeba prohloubit spolupráci spojenců. "Je nutné si uvědomit, že se zhoršila bezpečnostní situace ve světě. Máme konflikty v blízkosti Evropské unie, ať už je to zamrzlý konflikt na Ukrajině, válka v Sýrii, střety v Libyi nebo nebezpečí terorismu," řekl novinářům Sobotka.

V neděli vojáci ve Vyškově absolvovali spolu s českými kolegy simulační cvičení, ve kterém si mohli vyzkoušet trenažér bojových vozidel české armády. Odpoledne se asi 2000 lidí zúčastnilo Dne otevřených dveří s ukázkou vojenské techniky.

Loni Českem projížděly dva podobné konvoje americké armády. Velkou pozornost vzbudil především první z nich. Ozvala se mnoho kritických hlasů, nakonec ale vojáky vítaly tisíce příznivců.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeští vojáci dostali medaile za zahraniční mise, potýkali se i s uprchlíky

16.08.2019 14:31 Čeští vojáci, kteří se vrátili ze zahraničních misí v Kosovu, Itálii a Afghánistánu, dnes v Domě…

Hasiči se dohodli se Schillerovou, příští rok dostanou 434 milionů navíc

13.08.2019 17:31 Hasiči dostanou v rozpočtu na příští rok proti původnímu návrhu 434 milionů korun navíc. Rozpočet…

Nákup letounů CASA? Bečvář se u soudu zapotil, žalobce vytáhl nepříjemnou…

13.08.2019 16:35 Aktualizováno Bývalý náčelník generálního štábu Josef Bečvář dnes u soudu z pozice svědka hájil pořízení letounů…

Výstřel v letadle s Babišem. Člen ochranky nespáchal trestný čin, rozhodla…

12.08.2019 16:10 Člen policejní ochranky premiéra Andreje Babiše (ANO) neúmyslným výstřelem na palubě armádního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama