Americký konvoj mířící do Pobaltí opustil Česko republiku

Dolní Lutyně – Američní vojáci, který se svým konvojem projížděli přes Česko, dnes v 16:40 na dálnici v Dolní Lutyni-Věřňovicích na Karvinsku opustil území České republiky a zamířil do Polska.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Konvoj jednotek U.S. Army dostal název Dragoon Ride (Dragounská jízda). Tvoří ho téměř 120 vozidel při cestě z Pobaltí do Německa a projede šesti zeměmi střední a východní Evropy. V Česku bude mezi 29. březnem a 1. dubnem.
doporučujeme

Konvoj amerických vojáků, kteří míří na pobaltské cvičení Saber Strike už překročil české hranice. Konvoj čítá asi 420 vojáků a 225 kusů vojenské techniky. Do Polska se z Česka přesouval rozdělený na deset částí.

Do České republiky dorazili vojáci v pátek. Noc na sobotu strávili v kasárnách v Praze-Ruzyni, další dvě noci pobyli v kasárnách v jihomoravském Vyškově a Přáslavicích v Olomouckém kraji.

Do Vyškova přijel vojáky v sobotu pozdravit premiér Bohuslav Sobotka, který zdůraznil, že je potřeba prohloubit spolupráci spojenců. V neděli tam američtí vojáci spolu s českými kolegy absolvovali simulační cvičení, ve kterém si mohli vyzkoušet trenažér bojových vozidel české armády.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dny NATO 2019: C-5M Super Galaxy bude v Ostravě kralovat americkým obrům

21.08.2019 16:11 Exkluzivní přehlídku svých velkých letadel nabídnou letos návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů…

Obrana dostane přidáno. Metnar vyjednal navýšení rozpočtu na 75,5 miliardy

21.08.2019 15:46 Aktualizováno Ministerstvo obrany by mělo mít příští rok rozpočet 75,5 miliardy. Na dnešní schůzce se na tom…

Nákup bojových vozidel se komplikuje, výsledek tendru na právní…

21.08.2019 07:50 Ministerstvo obrany zrušilo rozhodnutí o výběru vítěze tendru na poradenství při nákupu bojových…

Únos Babišova syna? Potrestáni byli dva policisté, v kauze pochybili

20.08.2019 11:11 Aktualizováno Dva policisté byli kázeňsky potrestáni za chybu v kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama