Langer otevřeně o tom, co hrozí Česku: Plánovaný státní převrat, stojí za tím Babiš?

Praha - Bývalý ministr vnitra Ivan Langer tvrdí, že chystaná reorganizace policie nebudí příliš profesionální dojem, vystupování olomouckých žalobců v čele s Ivo Ištvanem je ale skandální a nepřijatelné. Považuje ji za státní převrat.

Ivan Langer na 24. kongresu ODS
doporučujeme

"Je to druhý poločas státního převratu, který před třemi lety (start kauzy Nagygate pod taktovkou Roberta Šlachty a olomouckých žalobců, kvůli níž skončila vláda Petra Nečase) proběhl v režii úplně stejných osob, jako vystupují ve druhém poločase. V té době ještě ten, kdo z toho měl prospěch, byl mimo politiku, zatímco do tohoto poločasu zasahuje. Je to Andrej Babiš a jeho politická divize Agrofertu," prozradil Českému rozhlasu.

Další osoby jsou podle něj stejní lidé ve stejném obsazení: "Vrchní státní zastupitelství Olomouc - pánové Ištvan (vrchní státní zástupce Ivo Ištvan) a Komár (Ištvanův náměstek Pavel Komár), pan Šereda (olomoucký žalobce Petr Šereda), pan Stoklásek (olomoucký žalobce Miroslav Stoklásek) a ÚOOZ ve všech svých rovinách a podobách."

Sloučení elitních útvarů v něm nebudí dojem vysoké profesionality. "Zejména srovnám-li to s tím, jak jsme připravovali před zhruba deseti lety reformu policie jako takové. Na druhou stranu uspořádání, které přinese jednotnou personalistiku, organizační strukturu, metodiku, analytiku, ekonomiku, samo o sobě nemusí být špatné," dodal.

Tvrdí také, že stejný a možná ještě závažnější problém má ÚOOZ v podobě vysokého důstojníka Luďka Vokála, od něhož podle inspekce unikaly informace albánské mafii. "Chce-li někdo oba útvary hodnotit, nechť tak činí objektivně. Dosud zaznívají jen povrchní mediální soudy podle toho, kdo se komu líbí, a kdo ne," podotkl.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie posílá případ operovaného chlapce k soudu. Po zákroku je v bdělém…

15.01.2021 14:45 Policie navrhla v případu chlapce, který je po operaci mandlí v Pardubicích v bdělém kómatu, podat…

Obrana loni nevyčerpala 1,8 miliardy korun, nejméně za pět let

14.01.2021 15:25 Aktualizováno Ministerstvo obrany loni hospodařilo se 76,1 miliardy korun, nevyčerpalo z toho 1,8 miliardy korun.…

Snížení rozpočtu strážníkům vyvolává obavy. Postoj magistrátu považuji za…

13.01.2021 11:06 Je zneklidněná a bojí se o bezpečnost občanů. Starostku Městské části Praha 2 Janu Černochovou (ODS…

Česká armáda ukončila velení výcvikové mise EU v Mali

12.01.2021 13:09 Česká armáda dnes ukončila půlroční velení výcvikové misi Evropské unie v Mali (EUTM). Funkci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama