Langer otevřeně o tom, co hrozí Česku: Plánovaný státní převrat, stojí za tím Babiš?

Praha - Bývalý ministr vnitra Ivan Langer tvrdí, že chystaná reorganizace policie nebudí příliš profesionální dojem, vystupování olomouckých žalobců v čele s Ivo Ištvanem je ale skandální a nepřijatelné. Považuje ji za státní převrat.

Ivan Langer na 24. kongresu ODS
doporučujeme

"Je to druhý poločas státního převratu, který před třemi lety (start kauzy Nagygate pod taktovkou Roberta Šlachty a olomouckých žalobců, kvůli níž skončila vláda Petra Nečase) proběhl v režii úplně stejných osob, jako vystupují ve druhém poločase. V té době ještě ten, kdo z toho měl prospěch, byl mimo politiku, zatímco do tohoto poločasu zasahuje. Je to Andrej Babiš a jeho politická divize Agrofertu," prozradil Českému rozhlasu.

Další osoby jsou podle něj stejní lidé ve stejném obsazení: "Vrchní státní zastupitelství Olomouc - pánové Ištvan (vrchní státní zástupce Ivo Ištvan) a Komár (Ištvanův náměstek Pavel Komár), pan Šereda (olomoucký žalobce Petr Šereda), pan Stoklásek (olomoucký žalobce Miroslav Stoklásek) a ÚOOZ ve všech svých rovinách a podobách."

Sloučení elitních útvarů v něm nebudí dojem vysoké profesionality. "Zejména srovnám-li to s tím, jak jsme připravovali před zhruba deseti lety reformu policie jako takové. Na druhou stranu uspořádání, které přinese jednotnou personalistiku, organizační strukturu, metodiku, analytiku, ekonomiku, samo o sobě nemusí být špatné," dodal.

Tvrdí také, že stejný a možná ještě závažnější problém má ÚOOZ v podobě vysokého důstojníka Luďka Vokála, od něhož podle inspekce unikaly informace albánské mafii. "Chce-li někdo oba útvary hodnotit, nechť tak činí objektivně. Dosud zaznívají jen povrchní mediální soudy podle toho, kdo se komu líbí, a kdo ne," podotkl.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřela Jarmila Halbrštátová (†96), jedna z poslední válečných veteránek

02.12.2020 15:23 Aktualizováno V noci na dnešek zemřela jedna z posledních veteránek druhé světové války, poslední pamětnice bojů…

Policie zveřejnila on-line mapy kriminality v Česku, jednu věc na nich ale…

01.12.2020 12:06 Policie dnes zveřejnila on-line mapy kriminality v Česku. Kdokoli si může v mapách vyhledat počty…

Velitelem Hradní stráže byl jmenován plukovník Ackermann, maskáče nahradí…

30.11.2020 16:18 Novým velitelem Hradní stráže byl jmenován plukovník Jaroslav Ackermann. Na twitteru to uvedl…

Obrana nakoupí terénní vozy Toyota Hilux, zaplatí za ně přes miliardu

26.11.2020 11:17 Ministerstvo obrany dnes uzavřelo smlouvu s českou firmou Glomex MS na dodávku až 1200 terénních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama