Langer otevřeně o tom, co hrozí Česku: Plánovaný státní převrat, stojí za tím Babiš?

Praha - Bývalý ministr vnitra Ivan Langer tvrdí, že chystaná reorganizace policie nebudí příliš profesionální dojem, vystupování olomouckých žalobců v čele s Ivo Ištvanem je ale skandální a nepřijatelné. Považuje ji za státní převrat.

Přidejte svůj názor 66 komentářů

Ivan Langer na 24. kongresu ODS
doporučujeme

"Je to druhý poločas státního převratu, který před třemi lety (start kauzy Nagygate pod taktovkou Roberta Šlachty a olomouckých žalobců, kvůli níž skončila vláda Petra Nečase) proběhl v režii úplně stejných osob, jako vystupují ve druhém poločase. V té době ještě ten, kdo z toho měl prospěch, byl mimo politiku, zatímco do tohoto poločasu zasahuje. Je to Andrej Babiš a jeho politická divize Agrofertu," prozradil Českému rozhlasu.

Další osoby jsou podle něj stejní lidé ve stejném obsazení: "Vrchní státní zastupitelství Olomouc - pánové Ištvan (vrchní státní zástupce Ivo Ištvan) a Komár (Ištvanův náměstek Pavel Komár), pan Šereda (olomoucký žalobce Petr Šereda), pan Stoklásek (olomoucký žalobce Miroslav Stoklásek) a ÚOOZ ve všech svých rovinách a podobách."

Sloučení elitních útvarů v něm nebudí dojem vysoké profesionality. "Zejména srovnám-li to s tím, jak jsme připravovali před zhruba deseti lety reformu policie jako takové. Na druhou stranu uspořádání, které přinese jednotnou personalistiku, organizační strukturu, metodiku, analytiku, ekonomiku, samo o sobě nemusí být špatné," dodal.

Tvrdí také, že stejný a možná ještě závažnější problém má ÚOOZ v podobě vysokého důstojníka Luďka Vokála, od něhož podle inspekce unikaly informace albánské mafii. "Chce-li někdo oba útvary hodnotit, nechť tak činí objektivně. Dosud zaznívají jen povrchní mediální soudy podle toho, kdo se komu líbí, a kdo ne," podotkl.

Loading...
Vstupte do diskuze (66)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Armáda ČR odprodá ruské vrtulníky, Babiš je navrhuje pro policii

20.11.2019 20:47 Aktualizováno Armáda po nákupu nových bojových vrtulníků odprodá staré ruské stroje Mi-24. Novinářům to dnes řekl…

Ochranka prezidenta Zemana má oficiálně nového šéfa

20.11.2019 20:23 Útvar pro ochranu prezidenta ČR vede od pondělí 18. listopadu Martin Baláž, který byl dosud řízením…

Modernizace české armády? Zeman oroduje za drony z Izraele, Metnar ho…

20.11.2019 17:18 Aktualizováno Česká armáda musí modernizovat, zvýšit rychlost reakce nebo zavést nové technologie. Na každoročním…

Česká armáda dostala na starosti misi EU v Mali

20.11.2019 17:03 Česká armáda příští rok převezme velení výcvikové mise Evropské unie v Mali. Na velitelském…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama