Příští rok vzroste počet vojáků na generálním štábu

Praha - Počet vojáků na generálním štábu české armády má příští rok vzrůst o 55 míst. ČTK to sdělil mluvčí ministerstva obrany Petr Medek.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Martin Stropnický, ministr obrany ČR
doporučujeme

O 15 se zvýší i počet civilních zaměstnanců. Počítá s tím systemizace generálního štábu, kterou by měla v pondělí schválit vláda.

"Ke splnění úkolů vyplývajících z Koncepce výstavby armády České republiky 2025 je nutné posílit nebo nově zabezpečit schopnosti v některých oblastech činnosti Generálního štábu armády České republiky," zdůvodnil navýšení Medek. V současné době má generální štáb 398 vojáků z povolání a 94 občanských zaměstnanců.

Armáda chce nové vojáky a pracovníky využít k zabezpečení systému obranného plánování, rozvoji vojenských schopností a plnění závazků vůči aliančním partnerům.

"Pro NATO je to zejména plnění cílů výstavby schopností vojsk v součinnosti s armádami ostatních členských států aliance a v rámci EU a OSN se jedná především o výstavbu a zajištění schopností do pohotovostních sil," dodal mluvčí.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dny NATO 2019: C-5M Super Galaxy bude v Ostravě kralovat americkým obrům

21.08.2019 16:11 Exkluzivní přehlídku svých velkých letadel nabídnou letos návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů…

Obrana dostane přidáno. Metnar vyjednal navýšení rozpočtu na 75,5 miliardy

21.08.2019 15:46 Aktualizováno Ministerstvo obrany by mělo mít příští rok rozpočet 75,5 miliardy. Na dnešní schůzce se na tom…

Nákup bojových vozidel se komplikuje, výsledek tendru na právní…

21.08.2019 07:50 Ministerstvo obrany zrušilo rozhodnutí o výběru vítěze tendru na poradenství při nákupu bojových…

Únos Babišova syna? Potrestáni byli dva policisté, v kauze pochybili

20.08.2019 11:11 Aktualizováno Dva policisté byli kázeňsky potrestáni za chybu v kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama