Bradáčová se nemusí omluvit Martincovi. Skandální, čertil se jeho právník

Praha - Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová se nemusí omlouvat exřediteli protikorupční policie Tomáši Martincovi. Soud jeho žalobu nepravomocně zamítl s tím, že měl žalovat Vrchní státní zastupitelství v Praze.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Lenka Bradáčová, vrchni státní zástupkyně
doporučujeme

Bývalý policista požadoval vedle omluvy také 200 tisíc korun za zásah do osobnostních práv.

Soudkyně Otília Hrehová konstatovala, že Martinec v prvé řadě vůbec neměl žalovat Bradáčovou jako soukromou osobu, ale Vrchní státní zastupitelství v Praze, které nese za výroky své šéfky odpovědnost.

Martinec tvrdí, že Bradáčová využila svého vlivu a odstartovala proti němu mediální kampaň. V březnu 2013 řekla moderátorovi po interview v rádiu, že protikorupční policie na ni "vyrobila" kauzu podjatosti při šetření zakázky údajně spojené s jejím manželem.

Soudkyně dnes upozornila, že Bradáčová s moderátorem hovořila takzvaně off record, tedy mimo záznam, a že takto poskytnuté informace mají význam ryze operativní, nikoliv důkazní. Novinář z nich sice může vycházet, ale nemůže je použít bez ověření. Takové výroky podle ní nelze poměřovat s veřejnými.

Ohledně toho, že žaloba neměla směřovat přímo na Bradáčovou, Hrehová připomněla nedávný pravomocný verdikt pražského městského soudu, který řešil jinou žalobu na vrchní státní zástupkyni podanou exhejtmanem Davidem Rathem. Také Rath si stěžoval na mediální výroky Bradáčové, neuspěl však právě proto, že žalobkyně nevystupovala jako soukromá osoba.

Bradáčová ani Martinec dnes k soudu nedorazili. Martincův právník novinářům řekl, že rozsudek považuje za skandální. "Paní Bradáčová trvale po několik týdnů lhala," prohlásil.

Bradáčová dnes na dotaz ČTK uvedla, že soud rozhodl na základě důkazů. "Další jednání pana Vyvadila ani Martince nestojí za žádný komentář," doplnila Bradáčová. Podle dnešního rozhodnutí jí má bývalý policista zaplatit náklady vynaložené na soudní řízení.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vysočina žádá armádu o pomoc kvůli koronaviru, ta zasahovat nebude

29.03.2020 21:17 Aktualizováno Kraj Vysočina dnes požádal ministerstvo obrany o nasazení armádních sil a prostředků v domově…

Při kontrole hranic se koronavirem nakazil voják

28.03.2020 19:20 Při kontrole státních hranic se nemocí COVID-19 nakazil jeden voják 44. lehkého motorizovaného…

Dragounská jízda: Před pěti lety projel Českem americký konvoj, lidé ho…

28.03.2020 09:23 Konvoj americké armády, který mezi 29. březnem a 1. dubnem 2015 projížděl Českou republikou cestou…

Vojáci dostanou volno, aby se mohli postarat o malé děti

26.03.2020 14:24 Vojáci dostanou možnost si vzít delší služební volno, aby se mohli kvůli uzavřeným školám postarat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama