Ministerstvo obrany zaplatí za nové pandury o 800 milionů víc

Praha - Ministerstvo obrany za 20 nových pandurů zaplatí téměř o 800 milionů korun více. Místo původně plánovaných 1,274 miliardy budou stát 2,069 miliardy korun včetně DPH.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Armáda České Republiky

Zdražení úřad zdůvodňuje lepší balistickou ochranou a upřesněním armádních požadavků na technologické a informační systémy. ČTK to dnes sdělil mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

Změnu ceny zakázky projedná na jednom z prvních zasedání v příštím roce vláda. O zvýšení ceny zakázky informoval server Euro.cz.

Nákup šesti velitelsko-štábních a 14 spojovacích pandurů vláda schválila již loni v létě. "Během následného vyjednávání o smlouvě došlo k úpravě požadavků ze strany armády," uvedl Pejšek. Média již v minulosti informovala, že se cena pravděpodobně zvýší.

Zvýšení ceny je podle Pejška způsobeno "lepší balistickou ochranou a upřesněním armádních požadavků na technologické a IT systémy uvnitř vozidel". "Nechali jsme si zpracovat dva nezávislé znalecké posudky, které potvrdily, že jde o cenu v místě a čase obvyklou," uvedl.

O zvýšení ceny chce Stropnický informovat vládu. "Následně dojde k podpisu smlouvy. Dodávky vozidel jsou plánovány v letech 2019 až 2020," poznamenal Pejšek.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další rána pro Vodičkův svaz? Metnar je nasupený, zvažuje vypovězení…

20.03.2019 17:28 Aktualizováno Akce Českého svazu bojovníků (ČSBS) za svobodu jsou zneužívány k politické agitaci a k útokům proti…

Metnar jednal v Rakousku o obranné spolupráci i prodeji letadel

19.03.2019 19:01 O vojenské a průmyslové spolupráci Česka a Rakouska dnes ve Vídni jednali ministři obrany Lubomír…

Exdetektiv Vokál čelí žalobě. Lidem z podsvětí měl donášet informace

18.03.2019 10:08 Státní zástupce obžaloval bývalého kriminalistu Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ)…

Sledujeme vás, víme jak na vás. Policie si podá Čechy, kteří na FB…

16.03.2019 18:22 Aktualizováno Česká policie v souvislosti s pátečním teroristickým útokem v mešitách na Novém Zélandu prověřuje,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama