Malér na Pankráci: Dozorci si spletli vězně, metadon dostal jiný a zemřel

Praha - V pankrácké věznici v Praze zemřel 25. prosince vězeň, kterého dozorci omylem poslali na léčbu metadonem. Zda za jeho úmrtím skutečně stála léčba původně určená pro jiného vězně, určí definitivně až pitva. Píše to dnes Právo.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Věznice
doporučujeme

Za záměnou stálo shodné příjmení dvou odsouzených, z nichž jeden měl dostat metadon jako odvykací náhražku při závislosti. Věcí se zabývá vnitřní kontrola Vězeňské služby i Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Deník se odkazuje  na dva na sobě nezávislé zdroje. „Dozorci ale na léčbu poslali jiného vězně, než kterému byla určena,“ řekl Právujeden z nich. Ten, kterému byl metadon podán omylem, podle informací Práva zemřel po jeho aplikaci ve vězení následující noc.

K tragickému omylu podle všeho došlo kvůli nešťastné souhře okolností. Kromě shodného příjmení totiž byli oba vězni na stejném patře a i ten poslaný omylem na aplikaci metadonu měl podstoupit léčebný úkon u lékaře. Vliv mohlo mít také to, že kvůli svátkům byly prohozené služby.

Mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová se k okolnostem úmrtí vězně podle Práva odmítla vyjádřit, potvrdila pouze, že k němu došlo 25. prosince. „Vzhledem k tomu, že událost šetří orgány činné v trestním řízení, nemůžeme k této věci nyní sdělit podrobnější informace,“ dodala.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauza Vidkun: Kadlec neuspěl se stížností u ÚS, výpověď od policie platí

17.09.2019 09:15 Ústavní soud odmítl stížnost bývalého olomouckého krajského policejního náměstka Karla Kadlece.…

Šéf pražské mordparty Mareš končí, v minulosti řešil řadu známých kauz

13.09.2019 14:48 Aktualizováno Šéf oddělení vražd pražského krajského policejního ředitelství Josef Mareš skončí k 30. listopadu…

Vnitro koupí 2000 nových aut pro policii a hasiče. Ta stávající jsou…

09.09.2019 16:18 Aktualizováno Policisté a hasiči letos dostanou přes 2000 nových vozů. Novinářům to řekl ministr vnitra Jan…

Odsouzený zpravodajec Kovanda se dal ke zbrojařům, pracuje pro Glomex

09.09.2019 13:57 Investiční skupina Glomex Invest, zaměřená zejména na zbrojní trh, od května zaměstnala zpravodajce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama