Policisté selhali, žena pak vraždila na Smíchově. Přesto zůstanou ve službě

Praha - Dva policisté jsou obviněni ze zneužití pravomoci úřední osoby kvůli zákroku proti ženě, jež o dva týdny později zabila zákaznici na pražském Smíchově. Přesto zůstanou ve službě.

Ilustrační foto
doporučujeme

GIBS policisty obvinila kvůli incidentu, který se stal 5. července v kavárně na Újezdu v Praze 1. Žena (33) tam tehdy na toaletách napadla jí neznámou zákaznici, škrtila ji tričkem. Útočnice byla převezena na psychiatrii v Bohnicích, lékaři ale o útoku informace nedostali. Někdejší zdravotní sestra a pozdější sanitářka zabíjela o dva týdny později, v den propuštění z léčebny.

Policistům hrozí až pětiletý trest a zákaz činnosti, podle GIBS nesplnili svou povinnost a nepostupovali v souladu s trestním řádem. Na zastavení řízení upozornila dnešní Mladá fronta Dnes.

"Služební funkcionář po důkladném seznámení se spisovým materiálem GIBS rozhodl o zastavení řízení ve věcech služebního poměru zproštění výkonu služby, neboť provedeným šetřením nebyly zjištěny obligatorní důvody ke zproštění výkonu služby dotčených policistů," sdělila mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přes Česko se vrací konvoj americké armády, první vozy překročily hranici

13.06.2021 21:44 Do České republiky dnes vjela přes hraniční přechod u Břeclavi krátce před 21:30 první vozidla…

Finance navrhují na rok 2024 pro obranu výrazně méně než slibovaná dvě…

04.06.2021 18:23 Návrh ministerstva financí počítá s tím, že v roce 2024 by Česko na obranu dávalo 1,47 procenta…

Největší armádní zakázka jde do finále, firmy mají předložit nabídku

27.05.2021 13:06 Aktualizováno Ministerstvo obrany dnes vyzvalo tři vybrané firmy, aby předložily své finální nabídky na dodání…

Armáda nasadí stovky vojáků, budou pomáhat s očkováním v O2 universum

26.05.2021 11:20 Aktualizováno Armáda nasadí 220 vojáků aktivní zálohy, pomáhat budou měsíc od poloviny července při očkování v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama