Expolicista Foltýn vydíral veterináře, volil brutální metody. Soud vynesl trest

Jihlava - Okresní soud v Jihlavě dnes vynesl nepravomocný verdikt v kauze vydírání veterináře Luboše Kucharoviče z Velkého Beranova. Bývalého policistu Martina Foltýna poslal na pět let do vězení s ostrahou. Dalšímu obviněnému Romanu Motičákovi uložil osm let nepodmíněně rovněž ve věznici s ostrahou, třetí obviněný Zdeněk Zapletal dostal trest 2,5 roku s podmíněným odkladem na tři roky.

Ilustrační foto
doporučujeme

Obhájci Foltýna i Motičáka se na místě odvolali. Obhájkyně Zapletala a státní zástupce si nechali čas na rozmyšlenou. Rozsudek už v této kauze padl čtyřikrát, odvolací soud ji ve třech předchozích případech vždy vrátil.

Organizátorem vydírání kvůli údajnému dluhu byl podle policie Motičák, který připravil tři vyděračské útoky. Nejprve byl Kucharovič vylákán do lesa u Luk nad Jihlavou, kde ho spoutali a mučili maskovaní násilníci. On i jeho rodina pak dostali anonymní výhružné dopisy a u jeho domu se objevily atrapy granátů. Nakonec mu někdo zapálil vchodové dveře.

Státní zástupce Ivo Novák je s rozsudkem relativně spokojen, negativně však vnímá délku řízení. "U Motičáka je trest adekvátní, u Foltýna je mírně pod mým návrhem, proto zvážím případné odvolání," řekl Novák.

Podle Foltýnova obhájce Radka Ondruše většina toho, na co se soud odvolával při odůvodnění rozsudku, před soudem provedena nebyla. "Nezazněly odposlechy, nebyly provedeny listinné důkazy," argumentuje Ondruš.

Foltýn dříve působil v neoficiálním policejním Delta týmu, což byla skupina policistů, která se podle některých informací vyznačovala bezdůvodnou agresivitou k cizincům a příslušníkům menšin.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Finance navrhují na rok 2024 pro obranu výrazně méně než slibovaná dvě…

04.06.2021 18:23 Návrh ministerstva financí počítá s tím, že v roce 2024 by Česko na obranu dávalo 1,47 procenta…

Největší armádní zakázka jde do finále, firmy mají předložit nabídku

27.05.2021 13:06 Aktualizováno Ministerstvo obrany dnes vyzvalo tři vybrané firmy, aby předložily své finální nabídky na dodání…

Armáda nasadí stovky vojáků, budou pomáhat s očkováním v O2 universum

26.05.2021 11:20 Aktualizováno Armáda nasadí 220 vojáků aktivní zálohy, pomáhat budou měsíc od poloviny července při očkování v…

Z Česka dnes v noci odjeli poslední vojáci z amerického vojenského konvoje

26.05.2021 08:22 Z Česka dnes v noci odjeli poslední vojáci z amerického vojenského konvoje. Jeho poslední část…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama