Hysterie kvůli Modré velrybě? Chovanec kritizuje policii za špatnou komunikaci s veřejností

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) chtěl na konci dubna od policie důkazy o tom, zda opravdu existuje internetová hra Modrá velryba, která prý vyzývá hráče k sebevraždě. Dnes řekl, že informace dostal a že by uvítal přesnější komunikaci policie vůči veřejnosti.

Notebook, ilustrační fotografie
doporučujeme

Policie před hrou varovala, podle expertů jde ale jen o poplašnou zprávu (tzv. hoax). "Policejní prezident pana ministra informoval, že policie se tímto fenoménem zabývá dlouhodobě. Pan ministr je rád, že policie tento fenomén řeší, pro příště by ale uvítal přesnější komunikaci policie vůči veřejnosti," uvedla Hana Malá z tiskového odboru ministerstva vnitra .

Chovanec byl dle policie v obecné rovině informován o skutečnostech, které vedly ke zveřejnění varovné tiskové zprávy, v níž policie upozornila rodiče a pedagogy, aby si víc všímali projevů dětí, které mohou mít souvislost s rizikovým chováním v prostředí sítě internet.

"Policie tento postup zvolila na základě několika prokazatelně zadokumentovaných případů sebepoškození či vydírání dětí v prostředí internetu a také jako reakci na informace získané od zahraničních partnerů, kteří v nejednom případě přistoupili taktéž k vydání varujících tiskových zpráv," zopakoval dnes mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán.

Dodal, že se po zveřejnění zprávy na policii obrátilo několik dalších lidí. "Na stanovisku policie se tak nic nemění. Naše poznatky vychází z reálných případů a účel tiskové zprávy, kterým bylo varovat veřejnost, tak byl splněn," doplnil Bocán.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kriminalita v Česku loni klesla o téměř 17 procent, počet krádeží klesl o…

18.01.2021 12:10 V Česku vloni klesla kriminalita oproti předchozímu roku o 16,9 procenta na 165.525 skutků. V…

Vojáci dnes začnou pomáhat s pandemií na dalších šesti místech

18.01.2021 11:34 Vojáci dnes odjeli pomáhat kvůli pandemii koronaviru do dalších šesti nemocnic a sociálních…

Zákroky při říjnové demonstraci na Staroměstském náměstí byly podle GIBS…

18.01.2021 10:10 Zákroky policistů při říjnové demonstraci na Staroměstském náměstí byly podle Generální inspekce…

Policie posílá případ operovaného chlapce k soudu. Po zákroku je v bdělém…

15.01.2021 14:45 Policie navrhla v případu chlapce, který je po operaci mandlí v Pardubicích v bdělém kómatu, podat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama