Dřív spojenci, teď rival: Černochová Chovance nepochválila, premiér by prý měl jít mezi policisty

Praha - Dnes proběhla další bilanční schůzka premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Tentokrát s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD). Jeho působení negativně okomentovala opoziční poslankyně za ODS Jana Černochová. Premiér by se měl s ministrem někdy vydat mezi policisty, Chovanec toho pro ně podle jejich slov moc neudělal.

Jana Černochová (ODS)

Dnes se uskutečnila bilanční schůzka premiéra Sobotky a ministra vnitra Chovance. Podle opoziční expertky na obranu z ODS Jany Černochové by se ale místo plácání po zádech měl premiér vydat mezi policisty aby zjistil, jaký je skutečný stav jejich sborů. 

"I přes pomyslné přátelské poplácání po ramenou na následné tiskové konferenci musím konstatovat, že pan ministr bohužel nedostál všemu, co na začátku svého působení ve funkci slíbil. Policie a bezpečnostní sbory obecně se nadále potýkají s vysokou odchodovostí, nestabilitou, nedostatečnou motivací a špatnou vybaveností. Nejen v Praze, ale i v jiných krajích chybí stovky policistů. Nedaří se například ani takové věci, jako nákup a výměna uniforem. Nesplněným slibem dodnes zůstala také tzv. Bílá kniha o policii, která měla být klíčovým koncepčním dokumentem," sdělila Černochová v tiskovém prohlášení.

Dnes také v České televizi uvedla, že ona sama je proti plošnému navýšení mezd pro policisty a hasiče, volá spíše po systémovém řešení. Zmínila, že jen v Praze je podstav policistů na hodnotě tisíc jedinců a v ulicích je to znát. Sobotka se s Chovancem shodli, že by platy členů bezpečnostních sborů měly plošně stoupnout o deset procent už od letošního listopadu. 

Místo Chovance by se měl ale dle Černochové scházet s policisty. Od nich by prý zjistil, jaké je jejich vybavení, jaké mají boty či jakou mají balistickou ochranu. 

"Kde jsou ty dlouhé zbraně, které jim pan ministr sliboval po útoku šíleného střelce v Uherském Brodě?" uvedla jeden z příkladů.

"Byť situaci v resortu vnitra vnímám o něco pozitivněji, než je tomu například v resortu obrany, kde lze s ohledem na jeho neschopnost jen těžko hledat pro současného ministra slova uznání, domnívám se, že v uplynulých letech bylo možné řadu věcí udělat lépe a využít více také příznivé ekonomické situace a politické stability. V oblastech, jako jsou například eGovernment či zavedení institutu státní služby, jsou tak uplynulé čtyři roky pouhou promarněnou příležitostí," doplnila. 

V minulosti přitom společně s ministrem prosazovala zakotvení práva držet zbraň do ústavy. Spolu se také nechali nafotit pro bulvární deník, když navštívili střelnici. Střelecký souboj tehdy prohrál ministr vnitra. Oba jsou milovníky zbraní, Chovancova fotografie s kulovnicí letos obletěla internet, stejně jako pózování Černochové v šatech a se zbraní.

Kulhánek ocenil medailí velitele jednotky za evakuaci z Afghánistánu

05.10.2021 14:33 Resortní medailí ocenil velitele jednotky Vojenské policie KAMBA za zvládnutou evakuaci z…

Šéf Vězeňské služby Dohnal končí, nahradí ho Michailidis

30.09.2021 14:52 Dlouholetý generální ředitel Vězeňské služby (VS) Petr Dohnal končí v čele bezpečnostního sboru.…

Ministerstvo obrany uzavřelo smlouvu na nákup děl za 8,5 miliardy z Francie

30.09.2021 12:29 Aktualizováno Ministerstvo obrany uzavřelo smlouvu na nákup 52 samohybných houfnic CAESAR od francouzské firmy…

O nákupu letounů L-39NG může být rozhodnuto do konce roku, řekl Metnar

29.09.2021 14:05 O nákupu cvičných letounů L-39NG pro českou armádu může být rozhodnuto do konce letošního roku.…

Policie bude nacvičovat znovuzavedení hraničních kontrol

29.09.2021 11:57 Zhruba 400 policistů, vojáků, celníků, hasičů a příslušníků vězeňské služby bude dnes a ve čtvrtek…

V Ostravě skončily Dny NATO, dorazily desítky tisíc lidí

19.09.2021 22:00 Aktualizováno Dohromady zhruba 60.000 návštěvníků navštívilo během víkendu Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil…

V české armádě je proti koronaviru naočkovaných už více než 85 procent…

19.09.2021 14:48 V české armádě je proti nemoci covid-19 očkováno už více než 85 procent vojáků. Nakažení nebo v…

Na letišti v Mošnově začaly dvoudenní Dny NATO, dorazily tisíce lidí

18.09.2021 16:46 Aktualizováno Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR dnes na letišti v Mošnově na Novojičínsku…

Armáda dostane děla z Francie, stát budou přes osm miliard korun

13.09.2021 17:20 Aktualizováno Nová děla pro českou armádu koupí ministerstvo obrany od francouzské firmy Nexter Systems za 8,52…

Voják popsal dramatickou evakuaci z Afghánistánu

10.09.2021 15:26 Při dramatických chvílích vyjednávání s Tálibánem člen jednotky Vojenské policie Kamba strach neměl…

Související:

Právě se děje

reklama