Ostravští policisté se fotili s Kajínkem. Nevkusné, zuří ministr Metnar

Ostrava - Policisté v Ostravě prověřují počínání svých kolegů, kteří se vyfotili s omilostněným vrahem Jiřím Kajínkem. Snímek strážníci sdíleli na sociálních sítích, kde od čtvrtka fotografie koluje.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Jiří Kajínek po 23 letech vyšel z vězení
doporučujeme

Nadřízení počínání policistů považují za ohrožení profesní cti, informovala mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. 

Fotografie vznikla před budovou Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava. Kajínek tam u služebního vozu policie zapózoval se třemi ozbrojenými policisty. Mluvčí Holčáková potvrdila, že jde skutečně o policisty z Městského ředitelství policie Ostrava. 

S jednáním policistů jejich nadřízení a vedení moravskoslezské policie nesouhlasí. "Vnímáme to jako ohrožení profesní cti," řekla s dodala, že okolnosti vzniku fotografie prošetřuje odbor vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Pokud kontrolní odbor dojde k závěru, že policisté pochybili, předá věc řediteli Městského ředitelství police Ostrava, který by měl policisty potrestat.

Ministr vnitra Lubomír Metnar (za ANO) označil focení policistů s Kajínkem za nevhodné a očekává důkladné prošetření události. "Fotit se s odsouzeným vrahem, považuji za velmi nevkusné. Fotící se policisté by si měli uvědomit, že být policistou znamená, chovat se důstojně a neznevažovat práci kolegů a celého sboru," uvedl ve vyjádření na twitteru. "Věřím, že záležitost bude co nejdříve důkladně a řádně prošetřena," doplnil.

Loading...
Vstupte do diskuze (14)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Státy V4 volají po užší spolupráci policie, k projektu se má přidat i…

21.11.2019 15:27 Země visegrádské skupiny (V4), tedy Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko, chtějí spolupracovat při…

Rozruch v Česku: Kamery k rozpoznávání obličejů? Hamáček uklidňuje

21.11.2019 15:21 Policie nespouští systém kamerového rozpoznávání obličejů v Praze, chtěla pouze zahájit diskusi o…

Armáda ČR odprodá ruské vrtulníky, Babiš je navrhuje pro policii

20.11.2019 20:47 Aktualizováno Armáda po nákupu nových bojových vrtulníků odprodá staré ruské stroje Mi-24. Novinářům to dnes řekl…

Ochranka prezidenta Zemana má oficiálně nového šéfa

20.11.2019 20:23 Útvar pro ochranu prezidenta ČR vede od pondělí 18. listopadu Martin Baláž, který byl dosud řízením…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama