Muž napadl trojici dřevěnou tyčí, dostal šest let

Brno - Krajský soud v Brně dnes potrestal bývalého elitního vojáka Dušana Faltýnka za těžké ublížení na zdraví šesti lety vězení, uvedl server iDnes.cz Podle obžaloby napadl v Sokolnicích na Brněnsku v roce 2016 trojici mužů dřevěnou tyčí. Faltýnek se tehdy sám přihlásil na policii, že asi někoho zranil. Uvedl, že šlo o omyl. Dříve působil jako poradce iráckého ministra obrany. Za těžké ublížení na zdraví mu hrozil až dvanáctiletý trest.

Přidejte svůj názor

Soudy, ilustrační fotografie
doporučujeme

Hlavní líčení mělo po dnešku pokračovat ještě ve středu. "Soudci ale naznali, že není potřeba další dokazování. Rozhodli proto už v pondělí," řekla serveru mluvčí krajského soudu Eva Sigmundová.

Incident se stal v říjnu 2016 v nočních hodinách poblíž restaurace v Sokolnicích, kde na trojici mužů podle spisu Faltýnek bezdůvodně zaútočil dřevěnou tyčí. Muži dostali rány do hlavy a další částí těla, jednoho z nich musela odvézt s otřesem mozku do nemocnice záchranná služba.

Před soudem Faltýnek vypovídat odmítl kvůli údajně špatnému psychickému stavu, který má souviset s jeho dřívějším působením v armádě. Uvedl jen, že si na incident nepamatuje. V přípravném řízení sdělil, že ho někdo údajně napadl, on měl otřes mozku a následně si trojici spletl s útočníky.

Faltýnek má za sebou jako voják řadu zahraničních misí, mimo jiné patřil jako důstojník mezi poradce iráckého ministra vnitra. Od incidentu je postavený mimo službu. Nejméně dvakrát byl od té doby hospitalizovaný kvůli špatnému psychickému stavu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policista spolupracoval s Piráty, u sboru končí

17.01.2020 12:11 Policejní Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) propustila ze služby policistu za to…

Kriminalita v Česku vzrostla. Přibylo vražd, zločinci jsou sofistikovanější

16.01.2020 17:08 Aktualizováno V Česku loni vzrostla kriminalita o 3,5 procenta na 199.221 trestných činů. Policie objasnila -…

Armáda ČR chce nejméně jeden bojový dron, má být schopen nést zbraně

16.01.2020 14:29 Nejméně jeden průzkumný a bojový dron o váze několika stovek kilogramů, na který bude možné kromě…

Policie ČR převzala nová civilní auta, poprvé na operativní leasing

15.01.2020 17:12 Aktualizováno Policie dnes převzala nová civilní auta, poprvé je pořídila na operativní leasing. Za čtyři roky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama