Muž napadl trojici dřevěnou tyčí, dostal šest let

Brno - Krajský soud v Brně dnes potrestal bývalého elitního vojáka Dušana Faltýnka za těžké ublížení na zdraví šesti lety vězení, uvedl server iDnes.cz Podle obžaloby napadl v Sokolnicích na Brněnsku v roce 2016 trojici mužů dřevěnou tyčí. Faltýnek se tehdy sám přihlásil na policii, že asi někoho zranil. Uvedl, že šlo o omyl. Dříve působil jako poradce iráckého ministra obrany. Za těžké ublížení na zdraví mu hrozil až dvanáctiletý trest.

Přidejte svůj názor

Soudy, ilustrační fotografie
doporučujeme

Hlavní líčení mělo po dnešku pokračovat ještě ve středu. "Soudci ale naznali, že není potřeba další dokazování. Rozhodli proto už v pondělí," řekla serveru mluvčí krajského soudu Eva Sigmundová.

Incident se stal v říjnu 2016 v nočních hodinách poblíž restaurace v Sokolnicích, kde na trojici mužů podle spisu Faltýnek bezdůvodně zaútočil dřevěnou tyčí. Muži dostali rány do hlavy a další částí těla, jednoho z nich musela odvézt s otřesem mozku do nemocnice záchranná služba.

Před soudem Faltýnek vypovídat odmítl kvůli údajně špatnému psychickému stavu, který má souviset s jeho dřívějším působením v armádě. Uvedl jen, že si na incident nepamatuje. V přípravném řízení sdělil, že ho někdo údajně napadl, on měl otřes mozku a následně si trojici spletl s útočníky.

Faltýnek má za sebou jako voják řadu zahraničních misí, mimo jiné patřil jako důstojník mezi poradce iráckého ministra vnitra. Od incidentu je postavený mimo službu. Nejméně dvakrát byl od té doby hospitalizovaný kvůli špatnému psychickému stavu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zvěsti v armádě. Budou se vojákům měnit výsluhy? Metnar musel vysvětlovat

24.03.2019 13:15 Ministerstvo obrany nebude v rámci hledání úspor měnit podmínky výsluh vojákům. Ministr obrany…

Česko čelí dezinformacím z Ruska a Číny. Šíří je i Zeman, udeřil analytik

23.03.2019 14:26 Česko čelí nepřátelským dezinformačním útokům a propagandě z Ruska a Číny. Rusko ke svým cílům…

Rakeťáci brání Temelín. Armáda a policie trénovala postup při…

22.03.2019 14:09 Přibližně tři stovky vojáků, policistů, zástupců ČEZ a provozovatele energetické přenosové soustavy…

Další rána pro Vodičkův svaz? Metnar je nasupený, zvažuje vypovězení…

20.03.2019 17:28 Aktualizováno Akce Českého svazu bojovníků (ČSBS) za svobodu jsou zneužívány k politické agitaci a k útokům proti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama