Muž napadl trojici dřevěnou tyčí, dostal šest let

Brno - Krajský soud v Brně dnes potrestal bývalého elitního vojáka Dušana Faltýnka za těžké ublížení na zdraví šesti lety vězení, uvedl server iDnes.cz Podle obžaloby napadl v Sokolnicích na Brněnsku v roce 2016 trojici mužů dřevěnou tyčí. Faltýnek se tehdy sám přihlásil na policii, že asi někoho zranil. Uvedl, že šlo o omyl. Dříve působil jako poradce iráckého ministra obrany. Za těžké ublížení na zdraví mu hrozil až dvanáctiletý trest.

Přidejte svůj názor

Soudy, ilustrační fotografie

Hlavní líčení mělo po dnešku pokračovat ještě ve středu. "Soudci ale naznali, že není potřeba další dokazování. Rozhodli proto už v pondělí," řekla serveru mluvčí krajského soudu Eva Sigmundová.

Incident se stal v říjnu 2016 v nočních hodinách poblíž restaurace v Sokolnicích, kde na trojici mužů podle spisu Faltýnek bezdůvodně zaútočil dřevěnou tyčí. Muži dostali rány do hlavy a další částí těla, jednoho z nich musela odvézt s otřesem mozku do nemocnice záchranná služba.

Před soudem Faltýnek vypovídat odmítl kvůli údajně špatnému psychickému stavu, který má souviset s jeho dřívějším působením v armádě. Uvedl jen, že si na incident nepamatuje. V přípravném řízení sdělil, že ho někdo údajně napadl, on měl otřes mozku a následně si trojici spletl s útočníky.

Faltýnek má za sebou jako voják řadu zahraničních misí, mimo jiné patřil jako důstojník mezi poradce iráckého ministra vnitra. Od incidentu je postavený mimo službu. Nejméně dvakrát byl od té doby hospitalizovaný kvůli špatnému psychickému stavu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie letos v Praze podnikla přes 60 razií zaměřených na drogy

14.10.2018 16:11 Pražští policisté se od ledna do září zúčastnili v centru hlavního města 64 policejních akcí…

Justice si neví rady s HIV pozitivním policistou? Kauzu sporné výpovědi má…

12.10.2018 16:24 Nejvyšší soud zrušil všechny rozsudky obecných soudů, které potvrzovaly oprávněnost výpovědi z roku…

Nástupce legendy. Aero představilo nový letoun L-39NG, zájem má i česká…

12.10.2018 14:39 Aktualizováno Aero Vodochody dnes představilo nový letoun L-39NG, jde o nástupce legendárního cvičného letounu L…

Nátlak na justici? Zemanovi vadí protesty policistů před rozsudkem, sepsul…

12.10.2018 13:40 Nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi vadí, že se policejní prezident Tomáš Tuhý v kauze…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama