Brutální zákrok policisty v Plzni? Žalobce ho žene k soudu, řidič se léčí na psychiatrii

Plzeň - Státní zástupce obžaloval ze zneužití pravomoci úřední osoby vysoce postaveného policistu, který loni se zbraní v ruce zasáhl proti řidiči osobního auta na rušné silnici v Plzni. U druhého policisty dospěli vyšetřovatelé k tomu, že se žádného trestného činu nedopustil.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

krimi

Loni v září zastavili dva vysoce postavení policisté plzeňského krajského ředitelství v civilu v civilním neoznačeném autě vůz řidiče z Karlovarska, který na ně předtím blikal. Incident se odehrál v Plzni na rušné Karlovarské ulici. Na muže mířil jeden policista zbraní a dožadoval se s kolegou dokladů, podle dřívějšího tvrzení mužova advokáta policisté řidiče i udeřili. Průkazy údajně ukázali až po opakované žádosti řidiče. Mužův právník zveřejnil video z autokamery, které incident zachycuje, a podal trestní oznámení.

zdroj: YouTube

Případ vyšetřovala Generální inspekce bezpečnostních sborů, která navrhla obžalovat jednoho z policistů. "Po vyhodnocení všech svědeckých výpovědí, pořízených veřejných i soukromých kamerových záznamů, odborného stanoviska k postupu policistů a po prozkoumání závěrů zadaného znaleckého posudku z oboru psychiatrie, dospěl vyšetřovatel GIBS k závěru, že zjištěné a odůvodněné skutečnosti nasvědčují tomu, že byl spáchán trestný čin," uvedl letos v únoru mluvčí policejní inspekce Ivo Mitáček poté, co inspekce policistu obvinila. 

Nyní státní zástupce Jiří Richtr podal obžalobu. Lidovky.cz dnes uvedly, že řidič kvůli celé události stále podstupuje psychiatrickou léčbou. Policistovi může hrozit vězení na jeden rok až pět let nebo zákaz činnosti.

Podle informací médií je obžalovaným zástupce velitele plzeňské zásahové jednotky Vladimír Slavotínek. Z dnešního vyjádření krajské policie není jasné, jaká opatření policie vůči obžalovanému policistovi přijala a jaké je jeho nynější postavení. 

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vytrhnout mobil z ruky není trestné. Soud zprostil obžaloby šéfa strážníků…

15.11.2018 14:17 Obvodní soud pro Prahu 1 dnes zprostil obžaloby ze zneužití pravomoci úřední osoby ředitele Městské…

Lidé s duševní poruchou mohou u policie vypovídat, shodli se právníci

14.11.2018 19:53 Policisté mohou při vyšetřování trestních kauz vyslýchat i lidi, kteří jsou psychicky nemocní.…

Kdo nahradí Tuhého? Hamáček vyhlásil výběrové řízení na policejního…

12.11.2018 17:50 Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) dnes vyhlásil výběrové řízení na pozici policejního prezidenta,…

Thajsko projevilo zájem o českou novinku, letouny L-39NG

10.11.2018 17:02 Thajsko má zájem o české cvičné letouny L-39NG, které v polovině října jako novinku představilo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama