Hrdinové, kteří padli. Politici truchlí za zabité české vojáky

Praha - Politici označují české vojáky, kteří dnes zahynuli při sebevražedném útoku v Afghánistánu, za hrdiny. Premiér Andrej Babiš (ANO) si váží toho, co udělali pro vlast.

Přidejte svůj názor 95 komentářů

Andrej Babiš, 4. celostátní sněm hnutí ANO

"Je mi moc líto úmrtí našich tří vojáků v Afghánistánu. Hrdinů, kteří bojovali proti teroristům tak daleko od vlasti a které zavraždil sebevražedný útočník. Vážím si toho, co udělali pro naši zemi. Vyslovuji svou nejhlubší soustrast jejich rodinám a pozůstalým," uvedl předseda vlády a ANO.

Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček uvedl, že ho zpráva o smrti vojáků hluboce zasáhla. "Stali se obětí útoku sebevražedného atentátníka při plnění úkolů v rámci operace Resolute Support. Chtěl bych vyjádřit upřímnou soustrast jejich rodinám a blízkým v těchto těžkých chvílích," napsal ČTK.

Oběti vojáků hluboce lituje také předseda Pirátů Ivan Bartoš. "Přál bych si, aby světová bezpečnostní situace byla lepší a k podobným událostem nedocházelo," uvedl. Soustrast rodinám vojáků, kteří padli při plnění služebních povinností v Afghánistánu, vyjádřil rovněž předseda KSČM Vojtěch Filip.

"Dovoluji si vyjádřit soustrast rodinám padlých vojáků při plnění služebních povinností v Afghánistánu, kteří byli zabiti rukou sebevražedného atentátníka. Je třeba v souladu s mírovou politikou zabránit šíření agrese a terorismu po celém světě, a to za pomoci světových velmocí, aby nedocházelo k těmto zbytečným obětem," uvedl Filip v tiskové zprávě.

Předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS) označila úmrtí vojáků v důsledku teroristického činu za velkou tragédií. "Útok atentátníka je hanebným a podlým zločinem, který nám znovu připomíná, že svět není bezpečný a že proti terorismu musíme dál nesmlouvavě bojovat," uvedla. Je podle svých slov "hrdá na všechny, kdo statečně a s odvahou bojují za naši svobodu daleko od svých domovů a rodin", zaslouží si úctu a poděkování.

Vstupte do diskuze (95)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policejní potápěči ČR končí misi v Bosně. Učili kolegy zneškodňovat munici

21.10.2018 10:07 Čeští policejní potápěči dnes končí výcvikovou misi, při které učili bosenské kolegy zneškodňovat…

Čeští mstitelé v Afghánistánu neohrožují jako vojáci jenom sami sebe!

18.10.2018 21:14 Komentář - Oko za oko, zub za zub. Toto staré (židovské) přísloví jako kdyby přímo pasovalo na…

Útok v Afghánistánu nemířil cíleně na české vojáky. Vyšetřuje se únik…

18.10.2018 14:39 Aktualizováno Pumový útok v Afghánistánu nemířil cíleně na české vojáky, ale na kolonu koaličních vozidel. První…

Při útoku na české vojáky zemřeli dva Afghánci. K incidentu se hlásí…

18.10.2018 13:14 Útok, při němž bylo ve středu v Afghánistánu zraněno pět českých vojáků, si rovněž vyžádal životy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama