Dívka, kterou napadla Sudků, vypovídat nebude. Minule u soudu zkolabovala

Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 dnes opět projednával kauzu dvou policistů, kteří podle obžaloby nepředali informace o útoku Michelle Sudků záchranářům. Dívka, která byla napadena předloni v létě v kavárně na pražském Újezdu, zřejmě nebude vypovídat.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Michelle Sudků

Na výslechu napadené, kterou se Sudků podle soudu pokusila uškrtit, netrvá obhájce policistů Eduard Bruna, ani státní zástupce Michal Muravský. Oba to dnes řekli po výpovědi znalce, který zkoumal, zda je dívka schopna svědčit. Soudkyně Helena Králová se poškozenou pokusila vyslechnout už loni v srpnu, kdy hlavní líčení začalo, dívka ale zkolabovala a musela ji odvézt záchranná služba.

Podle znalce z oboru psychiatrie Petra Navrátila dívka trpí posttraumatickou poruchou. Není prý schopna vypovídat přímo u soudu, teoreticky by ale mohla svědčit v "komornějším prostředí". 

Policisté Lukáš Kočer a Petr Michálek čelí obžalobě ze zneužití pravomoci úřední osoby, hrozí jim až pět let vězení nebo zákaz činnosti. Oba policisté loni v červnu uvedli, že o škrcení ženy nevěděli. Dívka jim prý řekla, že se nic nestalo a že není zraněná.

Podle svědkyň ale policisté o škrcení informováni byli. Skupina prý nechtěla incident řešit na policejní stanici, policisté proto podle jedné ze svědkyň napadené dívce nabídli, že do protokolu napíšou, že se Sudků jen obnažovala.

U soudu dnes svědčili i lékaři z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích, kteří měli Sudků dva týdny na starosti. "Nejevila známky toho, že by měla být nebezpečná sobě nebo svému okolí," řekl lékař Jan Zachariáš. 

Zmínil také, že lékaři se na policii ptali, zda proti Sudků nebylo zahájeno trestní řízení. "Odesílali jsme dotaz na policii, jestli bylo zahájeno trestní řízení, a bylo nám sděleno, že na ni (Sudků) nebylo podáno trestní oznámení," uvedl.

Za vraždu a pokus o ni uložil pražský městský soud Sudků loni na jaře 30 let vězení. V době útoku byla útočnice podle soudu příčetná, podle svých slov se chtěla lékařům pomstít za to, že ji z léčebny propustili a zajistit si tam další pobyt.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policejní potápěči ČR končí misi v Bosně. Učili kolegy zneškodňovat munici

21.10.2018 10:07 Čeští policejní potápěči dnes končí výcvikovou misi, při které učili bosenské kolegy zneškodňovat…

Čeští mstitelé v Afghánistánu neohrožují jako vojáci jenom sami sebe!

18.10.2018 21:14 Komentář - Oko za oko, zub za zub. Toto staré (židovské) přísloví jako kdyby přímo pasovalo na…

Útok v Afghánistánu nemířil cíleně na české vojáky. Vyšetřuje se únik…

18.10.2018 14:39 Aktualizováno Pumový útok v Afghánistánu nemířil cíleně na české vojáky, ale na kolonu koaličních vozidel. První…

Při útoku na české vojáky zemřeli dva Afghánci. K incidentu se hlásí…

18.10.2018 13:14 Útok, při němž bylo ve středu v Afghánistánu zraněno pět českých vojáků, si rovněž vyžádal životy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama