Tvrdá odveta za smrt českých vojáků? Konečně máme sebevědomého vůdce české armády, radují se politici

Praha - Náčelník generálního štábu české armády Aleš Opata pro Českou televizi uvedl, že česká armáda chce v Afghánistánu dopadnout strůjce sebevražedného útoku, při kterém zahynuli tři čeští vojáci. Jeho slova ocenila řada českých politiků.

Přidejte svůj názor 104 komentářů

Prezident Miloš Zeman jmenoval novým náčelníkem generálního štábu Aleše Opatu

„Bude nás zajímat, kdo bombu sestrojil, kdo vybral sebevražedného atentátníka a kdo celou tu věc řídil. Protože pro nás je zásadní, že nikdo nebude beztrestně zabíjet české vojáky v Afghánistánu," řekl Opata.

Podle něj to bude stát měsíce úsilí analytických a zpravodajských týmů. „Včetně našich koaličních partnerů, protože ta hrozba se netýká jen České republiky," doplnil. Viníky útoku by v případě dopadená prý mohl čekat soud v Afghánistánu.

„Konečně máme v čele armády někoho, kdo nedrží jen židli, ale má sebevědomí i kuráž aktivně zasahovat a trestat naše nepřátele. Je třeba toto sebevědomí sdílet zejména v srpnu 2018. Neustupujeme!“ poznamenal bývalý poslanec Ivan Gabal, který byl členem sněmovního výboru pro bezpečnosti i výboru pro obranu.

Slova Opaty ocenil také europoslanec Pavel Telička. „Dle NGŠ Opata půjdou naši vojáci po strůjcích sebevražedného útoku. Držím palce a jsem hrdý,“ poznamenal na twitteru.

„Díky za jasné sdělení náčelníka GŠ gen. Opaty dnes ve zpravodajství!“ napsala na sociálních sítích Jana Černochová, 1. místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS a expertka strany pro obranu.

„Slovo chlapa a bojovníka u kterého jsem si jistá, že když by sám mohl, tak půjde těm,co teroristický čin naplánovali, ukázat co umí český voják. A každý primitiv, který nazývá naše vojáky žoldáky, ať se smaží v pekle,“ dodala Černochová.

Vstupte do diskuze (104)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeští mstitelé v Afghánistánu neohrožují jako vojáci jenom sami sebe!

18.10.2018 21:14 Komentář - Oko za oko, zub za zub. Toto staré (židovské) přísloví jako kdyby přímo pasovalo na…

Útok v Afghánistánu nemířil cíleně na české vojáky. Vyšetřuje se únik…

18.10.2018 14:39 Aktualizováno Pumový útok v Afghánistánu nemířil cíleně na české vojáky, ale na kolonu koaličních vozidel. První…

Při útoku na české vojáky zemřeli dva Afghánci. K incidentu se hlásí…

18.10.2018 13:14 Útok, při němž bylo ve středu v Afghánistánu zraněno pět českých vojáků, si rovněž vyžádal životy…

Bezpečnostní expert o českých vojácích v Afganistanu: Je třeba dobře…

18.10.2018 11:53 V souvislosti se včerejším útokem v Afganistanu, při kterém bylo zraněno pět českých vojáků se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama