Napadení cizince ve vazbě? GIBS navrhuje obžalovat dva dozorce

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) ukončila vyšetřování případu dvou příslušníků vězeňské služby, jsou obviněni z napadení muže ve vazbě. Návrh na podání jejich obžaloby postoupila GIBS Krajskému státnímu zastupitelství v Ústí nad Labem. Jeden z příslušníků je obviněn ze zneužití pravomoci úřední osoby a druhý z téhož a navíc z ublížení na zdraví. ČTK to řekl Martin Strouhal z GIBS.

Přidejte svůj názor

Věznice, ilustrační fotografie

Případ se týká údajného napadení cizince ve vazbě, lotyšského aktivisty, který se v Česku skrýval před trestem vězení uděleným v Lotyšsku za to, že při demonstraci trefil kamenem policistu.

V Česku aktivista podle dřívějších informací po zadržení zaútočil na jednoho z příslušníků vězeňské služby a jiní dva dozorci pak aktivistu letos v únoru údajně napadli ve vydávací vazbě. Česko už cizince vydalo zpět do Lotyšska.

Převzetí spisu od GIBS potvrdil ČTK Radek Bělor z ústeckého krajského státního zastupitelství, které se případem bude nyní zabývat.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vojna za komunistů? V socialistické armádě umíralo přes 200 vojáků ročně,…

21.11.2018 12:03 Počet úmrtí v československé armádě se od počátku šedesátých let pohyboval přes 200 ročně. Mezi…

Stoltenberg ocenil práci ČR v Afghánistánu, zmínil i české oběti

20.11.2018 18:44 Nasazení a práci českých vojáků v rámci mise NATO v Afghánistánu dnes při setkání s českým…

Zeman je pro posílení české mise v Afghánistánu: Odchod by byl zbabělostí

20.11.2018 15:51 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman se vyslovil pro posílení české vojenské přítomnosti v Afghánistánu. V asijské…

Ruské dezinformační weby? Hrozba pro Česko číhá jinde, upozorňuje analytik

20.11.2018 15:17 Aktualizováno S ruskou státní mocí je provázána jen malá část webů, které v Česku šíří ruskou propagandu. Na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama