Kdo bude novým šéfem policie? Kandidáti jsou dva, Hamáček oznámí vítěze v pátek

Jméno nového policejního prezidenta se ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) chystá oznámit v pátek ráno. ČTK dnes řekl, že zatím nemá informace o středečním zasedání výběrové komise. S jejím předsedou se setká během dneška. Do výběrového řízení se přihlásili ředitel pardubické krajské policie Jan Švejdar a ředitel ústecké krajské policie Jaromír Kníže, oba komisi ve středu představili své koncepce.

Přidejte svůj názor

Jan Hamáček, ministr vnitra a předseda ČSSD
doporučujeme

"Včera (ve středu) zasedla výběrová komise, ta své jednání ukončila a dnes dopoledne mi předá závěr svého jednání, předpokládám, že včetně příslušných doporučení. Já se s nimi dopoledne seznámím, a pokud nedojde k něčemu, co nejsme schopni předvídat, tak bych učinil rozhodnutí, které oznámím zítra (v pátek) na tiskové konferenci," řekl Hamáček později novinářům.

Vítěz výběrového řízení nahradí Tomáše Tuhého, který se ve čtvrtek ujal funkce velvyslance České republiky na Slovensku. Řízením policie je dočasně pověřen první náměstek Martin Vondrášek.

Hamáček vyhlásil výběrové řízení na nástupce Tuhého 12. listopadu. Lhůta pro podání přihlášek skončila minulý čtvrtek. V komisi u výběrového řízení zasedli náměstek ministra vnitra Jiří Nováček, ředitel hasičského záchranného sboru Drahoslav Ryba, bývalý policejní prezident Jiří Kolář, předseda Nezávislého odborového svazu Policie ČR Milan Štěpánek a státní tajemník ministerstva vnitra Jiří Kaucký.

Tuhý ve funkci skončil na konci října. Vyloučil, že by na jeho odchod někdo z politiků vyvíjel nátlak. To odmítl i Hamáček. Mandát v úřadu policejního prezidenta měl Tuhému vypršet v dubnu příštího roku. Opozice v souvislosti se změnami v čele policie upozorňuje na střet zájmů v případě vyšetřování dotační kauzy Čapí hnízdo, ve které je obviněn premiér Andrej Babiš (ANO).

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Mošnově burácí nejmodernější vojenská technika. Dny NATO zatím…

21.09.2019 17:33 Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR dnes v Mošnově na Novojičínsku navštívilo 125.000 lidí. ČTK…

Dny NATO: Začínají letové zkoušky stroje L-39NG, oznámilo Aero Vodochody

21.09.2019 16:07 Společnost Aero Vodochody má povolení k zahájení letových zkoušek prototypu letadla L-39NG. Měly by…

Americké vrtulníky pro českou armádu? Smlouva by měla být podepsána ještě…

21.09.2019 15:02 Smlouva na dodávku 12 amerických vrtulníků pro českou armádu by měla být se Spojenými státy…

30 let od sametu: Jak se proměnilo vězeňství? Havlova a Klausova amnestie…

21.09.2019 09:55 Ke změnám, které před 30 lety přinesla sametová revoluce, patřila i reforma vězeňství směrem k…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama