Vnitro navrhlo investiční projekty za 57 miliard, je třeba nový komplex pro policii

Ministerstvo vnitra navrhlo do národního investičního plánu 86 projektů na pořízení nebo obnovu movitého i nemovitého majetku v hodnotě zhruba 57 miliard korun. Mezi navržené projekty patří například výstavba nové požární stanice v pražských Holešovicích, stavba nového komplexu pro policii v Praze na Zbraslavi nebo pořízení a obnova dopravních prostředků pro policii a hasiče. Vnitro předpokládá realizaci zařazených projektů průběžně do roku 2030. Na dotaz ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva Hana Malá.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ministerstvo vnitra ČR

"Ministerstvo vnitra do Národního investičního plánu zařadilo celkem 86 významných projektů na pořízení nebo obnovu movitého a nemovitého majetku, který je nezbytný pro efektivní a hospodárné zabezpečení činnosti jeho organizačních složek: Policie ČR, Hasičského záchranného sbor ČR, archivů a podobně," uvedla Malá. Peníze na projekty mají podle ní jít jak z národních, tak z evropských zdrojů.

O rekonstrukci hasičské stanice v Holešovicích se ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zmiňoval již dříve. Dřevěná stavba z roku 1942 podle něj neodpovídá požadavkům dnešní doby. Výstavba stanice má být podle dřívějších informací rozdělena na dvě etapy, v první vznikne nová budova s poplachovým výjezdem tvořená garážemi výjezdových vozidel, mycím boxem, technickými místnostmi, sklady a kompletním zázemím pro 26 hasičů sloužících ve 24hodinovém provozu. V druhé etapě má být postavena administrativní budova.

V novém komplexu na Zbraslavi by měly sídlit Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) a Kriminalistický ústav. Ve Zbraslavi nyní sídlí vedení NCOZ, policisté z protikorupčního útvaru a Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu však zůstali ve svých původních, oddělených sídlech v centru města.

Mezi dalšími významnými projekty zmínila mluvčí ministerstva vnitra výstavbu nového administrativního komplexu ministerstva ve Veleslavíně, stavbu nového administrativního a depotního objektu Státního oblastního archivu Plzeň, obnovu služebních dopravních prostředků a speciální techniky pro Policii ČR a Hasičský záchranný sbor ČR a obnovu stávající a pořízení nové letecké techniky pro policii.

Národní investiční plán vlády zahrnuje celkem přes 17.000 projektů za 3,45 bilionu korun na léta 2019 až 2030. Kabinet podle premiéra Andreje Babiše (ANO) sestaví Radu vlády pro veřejné investování a při ministerstvu pro místní rozvoj (MMR) vytvoří státní expertizu, která bude odpovědná za koordinaci přípravy projektů.

Ministerstvo dopravy navrhlo do plánu projekty za zhruba dva biliony korun, ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy uvedlo, že zařadilo programy a projekty za desítky miliard. Ministerstvo zemědělství navrhlo 26 projektů za 48,6 miliardy korun. Ministerstvo životního prostředí žádá na projekty 56 miliard korun, ministerstvo spravedlnosti navrhlo projekty v hodnotě 14,2 miliardy korun.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fackování zadrženého mladíka? Policista vyvázl s podmínkou, druhý byl…

22.02.2019 13:51 Tříletou podmínku dnes uložil Obvodní soud pro Prahu 2 policistovi Janu Nekvapilovi, který podle…

Kyberzařízení z Číny? Čeští armádní experti mají obavy, vydali alarmující…

19.02.2019 12:26 Bývalí vysocí čeští armádní a bezpečnostní představitelé varují před pořizováním kybernetických…

Murček se ujal funkce náčelníka Vojenské policie, byl v pěti zahraničních…

15.02.2019 17:04 Funkce náčelníka Vojenské policie se dnes ujal Miroslav Murček. Ráno ho do ní uvedl ministr obrany…

Příliš tvrdý zákrok policistů? Mladíka kvůli prkotině fackovali a škrtili,…

15.02.2019 11:47 Státní zástupkyně dnes navrhla podmíněné tresty a pětiletý zákaz činnosti policistům Janu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama