Zeman svolal do Lán poradní tým, dorazil i Hamáček. Řešily se priority policie

Poradní tým prezidenta Miloše Zemana dnes za účasti ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) a policejního prezidenta Jana Švejdara jednal v Lánech o prioritách policie. Na twitteru to uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Policejními prioritami podle něj jsou boj proti drogové kriminalitě, zvýšení bezpečnosti silničního provozu a boj s ekonomickou kriminalitou. Hamáček řekl, že hlavním cílem schůzky bylo představit Zemanovi nového policejního prezidenta a jeho policejní koncepci.

Miloš Zeman, prezident ČR

Zeman podle Hamáčka ocenil práci české policie a poukázal na to, že díky jejich práci je Česká republika jednou z nejbezpečnějších zemí světa. "Ocenil také stoupající důvěru veřejnosti v českou policii," řekl Hamáček.

Poradní tým také podle ministra vnitra hovořil o dalším rozvoji policie. "Informoval jsem pana prezidenta, že v loňském roce vláda rozhodla o navýšení počtu policistů o 1000. Tabulky byly již rozepsány na jednotlivé útvary a postupně se policie snaží je naplňovat. Daří se nám nábor nových policistů," poznamenal.

Dalším tématem byly investice do nemovitostí nebo techniky. Hamáček vyzdvihl plánované rozšíření areálu v Praze na Zbraslavi a vybudování moderního zázemí pro kriminalistický ústav. V oblasti techniky musí podle ministra policie investovat do nových vozidel. "Policie je velmi nutně potřebuje, protože 70 procent vozidel je již za zenitem," řekl. Investice budou směřovat také do nákupů neprůstřelných vest nebo dvou vrtulníků, které budou používány na přepravu Útvaru rychlého nasazení.

Zeman podle Hamáčka upozornil na svou dlouhodobou prioritu, kterou je boj proti finanční a ekonomické kriminalitě. "Ujistili jsme ho, že je to jedna z priorit nového vedení policie. Sekce finanční policie, která je v rámci Národní centrály proti organizovanému zločinu, bude také adekvátně posílena," doplnil.

Poradci prezidenta Zemana se scházejí přibližně jednou měsíčně, naposledy jednali v lednu o zdravotnictví. Poradní tým tvoří třeba kancléř Vratislav Mynář, hlavní poradce prezidenta Martin Nejedlý, bývalá nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová, prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý nebo guvernér České národní banky Jiří Rusnok.

Postoj stran k armádě? Před volbami slibují modernizaci i zajištění…

31.07.2021 08:55 Politické strany před sněmovními volbami slibují zajištění financování armády, pokračování v…

GIBS obvinila dva členy prezidentské ochranky ze zpronevěry

30.07.2021 15:40 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila ze zpronevěry dva členy policejního Útvaru…

Zeman se vyslovil pro pomoc afghánským spolupracovníkům českých vojáků

29.07.2021 12:08 Prezident Miloš Zeman doporučil poskytnout pomoc spolupracovníkům české armády v Afghánistánu. Řekl…

Zástupci Romů vyzvali k reformě policie kvůli smrti muže v Teplicích

28.07.2021 13:38 K reformě policie, která má mimo jiné zahrnovat zákaz zakleknutí krku při zákrocích, povinně…

NKÚ: Výdaje GIBS od roku 2017 výrazně rostly, hlavně u platů a výsluh

26.07.2021 12:46 Aktualizováno Loňské výdaje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) činily 448 milionů korun, což bylo o…

Výbuch v Brdech vyšetřuje vojenská policie jako těžké ubížení na zdraví

21.07.2021 13:43 Výbuch munice, který v úterý dopoledne v Chráněné krajinné oblasti Brdy, v bývalém výcvikovém…

V Brdech explodovala munice, dva vojáci jsou těžce zraněni

20.07.2021 12:55 Aktualizováno Výbuch munice těžce zranil dnes dopoledne dva vojáky, kteří čistili prostor dopadové plochy Kolvín…

Hamáček navrhl odměnu pro hasiče a policisty za boj s koronavirem

19.07.2021 12:33 Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) předložil vládě návrh na vyplacení mimořádné odměny hasičům a…

Armáda poslala na pomoc jižní Moravě zdravotníky

09.07.2021 10:53 Armáda poslala na pomoc obcím zasaženým nedávným tornádem na jihu Moravy zdravotníky. V Moravské…

Policie podle soudu hledala důvod, proč žádosti o informace nevyhovět

08.07.2021 12:38 Aktualizováno Policejní prezidium nemělo chtít mnohamilionovou úhradu od novináře, který požadoval rozsáhlé…

Související:

Právě se děje