Metnar v Berlíně: Německá armáda nepočítá s tím, že by rekrutovala Čechy

Německá armáda vůbec nepočítá s tím, že by do svých služeb najímala Čechy. Po jednání se svou německou kolegyní Ursulou von der Leyenovou to dnes ČTK a České televizi v Berlíně řekl český ministr obrany Lubomír Metnar. O tématu s ministryní diskutoval kvůli německým úvahám přijímat do armády občany jiných zemí Evropské unie.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

"Bavili jsme se o tom velmi detailně a mohu tady tohle naprosto vyloučit," zdůraznil Metnar, podle něhož ho von der Leyenová ujistila o tom, že jde o jeden až dva případy ročně, které se týkají úplně jiných zemí než Česka a navíc lidí, kteří ve spolkové republice dlouhodobě žijí.

"Vůbec to není téma. Divili se, jestliže je to vůbec téma v České republice. Nemají tento záměr, nechtějí to," podotkl také.

Možnost náboru občanů jiných unijních zemí do bundeswehru se v Německu diskutovala opakovaně. V roce 2017 se dostala do armádní bílé knihy, tedy jakéhosi plánu rozvoje ozbrojených sil. Loni v prosinci o této možnosti kvůli nedostatku nových rekrutů zase hovořil generální inspektor bundeswehru Eberhard Zorn. Mělo by podle něj jít především o odborníky jako lékaře nebo specialisty v informačních technologiích.

Bývalý náčelník generálního štábu armády Petr Pavel označil možnost přijímání Čechů do německé armády za personální riziko pro české vojsko. Ministerstvo obrany loni uvedlo, že si s Německem záležitost chce vyjasnit.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté převzali 80 nových aut. Už nebudou jezdit ve šrotu, řekl Hamáček

22.11.2019 12:57 Aktualizováno Policisté z Prahy, Středočeského a Zlínského kraje a z Vysočiny dnes na pražské Letenské pláni…

Státy V4 volají po užší spolupráci policie, k projektu se má přidat i…

21.11.2019 15:27 Země visegrádské skupiny (V4), tedy Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko, chtějí spolupracovat při…

Rozruch v Česku: Kamery k rozpoznávání obličejů? Hamáček uklidňuje

21.11.2019 15:21 Policie nespouští systém kamerového rozpoznávání obličejů v Praze, chtěla pouze zahájit diskusi o…

Armáda ČR odprodá ruské vrtulníky, Babiš je navrhuje pro policii

20.11.2019 20:47 Aktualizováno Armáda po nákupu nových bojových vrtulníků odprodá staré ruské stroje Mi-24. Novinářům to dnes řekl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama