Kriminalita zahraničních pracovníků? Českým policistům pomůžou kolegové z ciziny

Společné hlídky české policie s policisty ze Slovenska, Polska, Bulharska a Rumunska budou chodit v průmyslových zónách v Plzeňském, Středočeském a Pardubickém kraji. Jsou to místa, kde je největší koncentrace zahraničních pracovníků. Společné policejní hlídky mají působit preventivně a pomáhat s udržením veřejného pořádku a snížením kriminality v rizikových lokalitách.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Policie ČR, ilustrační foto
doporučujeme

Hlídky budou od 1. května do 31. července působit především v Plzni, Pardubicích a v Mladé Boleslavi, v případě potřeby i jinde v Česku, například v Kvasinách, řekl dnes v Plzni při představení projektu ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Ze zahraničí přijelo do Česka 18 policistů - šest z Bulharska, šest z Rumunska, čtyři z Polska a dva ze Slovenska, tedy ze zemí, z nichž nejčastěji pocházejí zahraniční dělníci. V jednotlivých lokalitách budou nasazováni podle potřeby a aktuální situace. "Na konci loňského roku se nám velmi osvědčily v Mladé Boleslavi společné hlídky české, polské a slovenské policie. Reakce obyvatel i zahraničních dělníků byla uspokojivá. Jsem rád, že můžeme tento pilotní projekt rozšířit i do dalších průmyslových zón," řekl ministr. Pokud se hlídky osvědčí, mohly by pokračovat v činnosti i na podzim.

Zahraniční policista nebo policisté budou vždy v hlídce s českým kolegou. Mají především zjednodušit komunikaci a pomoci vyřídit formality při kontaktu s cizinci, řekl policejní prezident Jan Švejdar. Od jejich nasazení si slibuje jednoznačné snížení kriminality a problémů s cizinci v místech, kde žijí, a zvýšení pocitu bezpečí lidí žijících v okolí průmyslových zón.

Náklady na pobyt policistů částečně hradí česká strana, mzdy platí vysílající země. "Je to podobný režim, jako když například v létě vyjíždějí čeští policisté do Chorvatska," dodal ministr.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sbírka uzavřena. Kolik Češi poslali rodinám zastřelených dozorců?

17.02.2020 14:10 Lidé poslali rodinám dvou dozorců Vězeňské služby (VS), kteří zahynuli při prosincové střelbě v…

Závazek Česka vůči NATO? V koalici to skřípe, Babiš sepsul Hamáčka

17.02.2020 12:38 Česká republika by dvě procenta HDP na obranu mohla v roce 2024 dávat v případě stabilního…

Šéf kriminalistů Michal Foit odchází do civilu. Kvůli reorganizaci policie?

14.02.2020 15:00 Ředitel kriminální policie Michal Foit odchází do civilu. Prý to souvisí s chystanými změnami ve…

Metnar se vyjádřil k rezignaci náměstka Říhy

12.02.2020 17:17 Rezignace náměstka ministra obrany pro vyzbrojování Filipa Říhy je logickým vyústěním chyb, které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama