Armáda opět bourala. Na Jižní spojce se srazilo dělo s autem

Na pražské Jižní spojce se dnes dopoledne srazila armádní houfnice s osobním vozem. Nikdo nebyl zraněn. ČTK to řekly mluvčí pražské policie Andrea Zoulová a generálního štábu Magdalena Dvořáková.

Přidejte svůj názor 32 komentářů

Armádní houfnice
doporučujeme

Nehoda se stala před 10:30 poblíž sjezdu na Spořilov. Podle Zoulové zablokovala jeden jízdní pruh. Dvořáková uvedla, že s civilním vozidlem se srazila samohybná kanonová houfnice Dana ze 13. dělostřeleckého pluku. "Vozidlo sjíždělo z dálnice D1 na Jižní spojku. Mělo dojít k lehčímu střetu," řekla. Armádní vozidlo je podle Dvořákové po nehodě odřené. Na vyšetřování střetu se podílela vojenská policie, věc si převzala Policie ČR.

Houfnice patří mezi děla, na rozdíl od kanonů určených k přímé palbě ale střílí nepřímo, po takzvané balistické křivce. Z kanonových houfnic Dana ve výzbroji české armády jich má být 33 zmodernizováno do roku 2020.

Z dopravních nehod armádní techniky je v poslední době zřejmě nejznámější kolize pěti obrněných vozidel Pandur s osobním vozem v Táboře Čekanicích v listopadu 2016. Pandury při ní do sebe vzájemně narazily, oprava armádu stála 95 milionů korun. Tři vojáci dostali pokutu 2000 korun za nedodržení dostatečné vzdálenosti mezi vozidly.

Počátkem května se na Pražském okruhu srazil autobus Vězeňské služby ČR s nákladním autem, které vezlo historické tanky na plzeňské Slavnosti svobody připomínající osvobození města americkou armádou. Vozy začaly hořet. Při nehodě zemřel třiadvacetiletý dozorce, dalších 14 lidí bylo zraněno.

Loading...
Vstupte do diskuze (32)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Antimonopolní úřad se dále zabývá nákupem pušek pro armádu

25.06.2019 17:55 Nákupem nových útočných pušek pro armádu se stále zabývá Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, nyní…

Koupí Česko i bojové vrtulníky? Opata je spokojen s nabídkami Američanů

25.06.2019 14:02 Náčelník generálního štábu české armády Aleš Opata je spokojen s nabídkami na dodávky 12 vrtulníků…

Armáda si na Vítkově připomněla Den ozbrojených sil, slaví se díky Havlovi

25.06.2019 13:06 Den ozbrojených sil, který připadá na 30. června, si dnes na pražském Vítkově slavnostním nástupem…

Armáda podepsala smlouvu na dodávku obrněnců Titus, zaplatí přes šest…

24.06.2019 18:28 Aktualizováno Ministerstvo obrany podepsalo v pátek smlouvu na dodávku 62 kolových obrněných vozidel Titus za víc…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama