Kriminalisté rozbili na Plzeňsku drogový gang

Velkou razií ukončili v pondělí policisté v Plzeňském kraji více než roční sledování skupiny lidí podezřelých z výroby drog. Zadrželi 20 lidí, 13 z nich později obvinili z drogových deliktů. Organizovaná skupina pod vedením sedmatřicetiletého muže z Plzně je podezřelá, že ve velkém dovážela ze zahraničí suroviny a v Česku z nich pak vyráběla pervitin, který prodávala odběratelům v kraji. ČTK to dnes řekla krajská policejní mluvčí Martina Korandová.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Policie ČR, ilustrační foto
doporučujeme

Policisté z toxi týmů sledovali podezřelé od začátku loňského roku. Pondělní razie se účastnilo přes 150 policistů z krajského ředitelství a z Národní protidrogové centrály. Provedli 18 domovních prohlídek a 12 prohlídek jiných prostor a pozemků a zajistili při nich 44 kilogramů tablet a stovky litrů matečního roztoku - vše bylo určené k výrobě metamfetaminu, řekla Korandová. Barely s roztokem byly například téměř zazděny v jedné místnosti rodinného domu. "Policisté také zajistili bílou krystalickou látku, zřejmě metamfetamin, tři kilogramy sušiny, nejspíše konopí, varnu, další potřebné věci na přípravu drog, motorová vozidla, mobilní telefony, notebooky a finanční hotovost více než 75.000 korun," vyjmenovala. Zajištěné věci podrobní znalci zkoumání. Znalecké posudky mimo jiné potvrdí, jaké množství pervitinu mohlo být vyrobeno z dovezených léčiv.

Skupinu organizoval podle policie sedmatřicetiletý muž, který v zahraničí, hlavně v Rumunsku, domluvil nákup léků s pseudoefedrinem a zajistil kurýry na dovoz tablet do ČR. "Například jedna dodávka léků vážila 25 kilogramů a vozili je v pytlích od krmení pro psy. Jako kurýrky jezdily i ženy," uvedla mluvčí.

Kriminalisté obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy devět mužů ve věku 33 až 61 let a ženy od 25 do 34 let. "Kriminalisté na případu dále pracují, probíhají výslechy, vyhodnocují se různé záznamy a čekáme na znalecké posudky," dodala Korandová.

Podle Evropské zprávy o drogách, kterou dnes zveřejnilo Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost, se devět z deseti výroben pervitinu, odhalených v roce 2017 v EU, nacházelo v Česku. Z celkem 298 jich v ČR bylo 264. Podle vedoucího Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti Viktora Mravčíka představuje pervitin hlavní problémovou drogu v Česku, ročně se jí u nás vyrobí šest až sedm tun, část putuje do zahraničí, zvlášť do Německa.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Exnáměstek ministra obrany v průšvihu. Byl obviněn kvůli rvačce v…

14.06.2019 17:18 Policie tento týden obvinila náměstka ministra obrany pro ekonomiku Pavla Berana z výtržnictví.…

ÚOHS zrušil obří tendr na auta pro policii. Je z toho poprask, Hamáček…

14.06.2019 16:54 Aktualizováno Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výběrové řízení na osobní i policejní auta pro…

Armáda ČR plánuje další modernizaci. "Kámošem" bude umělá inteligence,…

13.06.2019 14:59 Česká armáda se podle náčelníka generálního štábu Aleše Opaty do budoucna neobejde bez umělé…

Česko má nového vrchního praporčíka. Armáda si na post zvykla rychleji,…

12.06.2019 17:39 Aktualizováno Na pražském Vítkově si dnes předali funkci končící a nový vrchní praporčík české armády. Z pozice,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama