Exnáměstek ministra obrany v průšvihu. Byl obviněn kvůli rvačce v Krkonoších

Policie tento týden obvinila náměstka ministra obrany pro ekonomiku Pavla Berana z výtržnictví. Vyšetřován je kvůli rvačce s vojenským policistou. Incident se odehrál po výjezdním zasedání náměstkovy sekce ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších v roce 2017. Beran od počátku svou roli v konfliktu popisuje tak, že se bránil.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ministerstvo obrany
doporučujeme

"V předmětné věci bylo tento týden policejním orgánem zahájeno trestní stíhání civilní osoby jako obviněného ze spáchání přečinu výtržnictví," potvrdil Aktuálně.cz dozorující státní zástupce z Okresního státního zastupitelství v Trutnově Jindřich Dušek. V případě odsouzení Beranovi hrozí až dva roky vězení.

Konflikt obou mužů se odehrál 21. listopadu 2017 ve Špindlerově Mlýně. Po skončení oficiální části zasedání se náměstek se svými lidmi vypravil do hostince. Beran podle serveru tvrdí, že, když venku kouřil, bez varování ho udeřil do obličeje cizí muž a přerazil mu nos. Náměstek muži úder vrátil. Oba muži následně skončili na ošetření v nemocnici.

Druhým účastníkem rvačky byl podle serveru vojenský policista. Původně ho státní zástupce obvinil z ublížení na zdraví a výtržnictví, ale Vrchní státní zastupitelství v Praze letos v dubnu jeho stíhání podmíněně zastavilo. Zpravidla takto žalobce rozhodne, když se pachatel přizná a uhradí škodu.

Beran jakoukoli vinu odmítá. "Obecně věřím ve spravedlivý přístup policie a státního zástupce," uvedl k obvinění. Zdržel se odpovědi na otázku, zda proti zahájení stíhání podá stížnost. O svém obvinění ve čtvrtek informoval nadřízené. "Vyhodnocujeme to," uvedl mluvčí ministerstva Jan Pejšek.

Naposledy byl Beran v úřadu 24. května. Příslušný státní tajemník Petr Vančura ho dočasně zprostil výkonu služby. Důvodem bylo to, že s náměstkem bylo zahájeno kárné řízení. Podezření na možný kázeňský prohřešek pojalo ministerstvo na základě poznatků od Vojenského zpravodajství.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko hodlá koupit bojové vrtulníky z USA, šéf komunistů Filip soptí

18.06.2019 08:38 Předseda KSČM Vojtěch Filip nesouhlasí s chystaným nákupem 12 vrtulníků z USA. Podle něj jsou…

Armáda ČR zmodernizuje desítky tanků, zakázka přesáhne 900 milionů

17.06.2019 13:29 Ministerstvo obrany zmodernizuje tanky české armády. Za více než 900 milionů korun vymění u 33…

Prevence kriminality? NKÚ tepe ministerstva. Nelze zjistit, jak milionové…

17.06.2019 11:14 Aktualizováno Ministerstva vnitra, spravedlnosti a obrany nestanovila při rozdělování podpory na prevenci…

ÚOHS zrušil obří tendr na auta pro policii. Je z toho poprask, Hamáček…

14.06.2019 16:54 Aktualizováno Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výběrové řízení na osobní i policejní auta pro…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama