Exnáměstek ministra obrany v průšvihu. Byl obviněn kvůli rvačce v Krkonoších

Policie tento týden obvinila náměstka ministra obrany pro ekonomiku Pavla Berana z výtržnictví. Vyšetřován je kvůli rvačce s vojenským policistou. Incident se odehrál po výjezdním zasedání náměstkovy sekce ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších v roce 2017. Beran od počátku svou roli v konfliktu popisuje tak, že se bránil.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ministerstvo obrany
doporučujeme

"V předmětné věci bylo tento týden policejním orgánem zahájeno trestní stíhání civilní osoby jako obviněného ze spáchání přečinu výtržnictví," potvrdil Aktuálně.cz dozorující státní zástupce z Okresního státního zastupitelství v Trutnově Jindřich Dušek. V případě odsouzení Beranovi hrozí až dva roky vězení.

Konflikt obou mužů se odehrál 21. listopadu 2017 ve Špindlerově Mlýně. Po skončení oficiální části zasedání se náměstek se svými lidmi vypravil do hostince. Beran podle serveru tvrdí, že, když venku kouřil, bez varování ho udeřil do obličeje cizí muž a přerazil mu nos. Náměstek muži úder vrátil. Oba muži následně skončili na ošetření v nemocnici.

Druhým účastníkem rvačky byl podle serveru vojenský policista. Původně ho státní zástupce obvinil z ublížení na zdraví a výtržnictví, ale Vrchní státní zastupitelství v Praze letos v dubnu jeho stíhání podmíněně zastavilo. Zpravidla takto žalobce rozhodne, když se pachatel přizná a uhradí škodu.

Beran jakoukoli vinu odmítá. "Obecně věřím ve spravedlivý přístup policie a státního zástupce," uvedl k obvinění. Zdržel se odpovědi na otázku, zda proti zahájení stíhání podá stížnost. O svém obvinění ve čtvrtek informoval nadřízené. "Vyhodnocujeme to," uvedl mluvčí ministerstva Jan Pejšek.

Naposledy byl Beran v úřadu 24. května. Příslušný státní tajemník Petr Vančura ho dočasně zprostil výkonu služby. Důvodem bylo to, že s náměstkem bylo zahájeno kárné řízení. Podezření na možný kázeňský prohřešek pojalo ministerstvo na základě poznatků od Vojenského zpravodajství.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výstřel v letadle s Babišem: Člen ochranky dostal kázeňský trest

09.10.2019 12:50 Člen policejní ochranky premiéra Andreje Babiše (ANO), který neúmyslně vystřelil v armádním letadle…

Tendr na nové letadlo pro politiky zrušen, obrana ho vypíše znovu

08.10.2019 09:08 Ministerstvo obrany zrušilo výběrové řízení na nákup malého dopravního letounu pro přepravu…

Policisté dostanou nové terénní vozy, zakázku vyhrála Toyota Tsusho

07.10.2019 10:01 Zakázku policejního prezidia na dodání až 50 aut do těžkého terénu vyhrála společnost Toyota Tsusho…

Policisté se dle GIBS obohacovali na pokutách. Vymysleli trik s mazacím…

05.10.2019 12:13 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) se zabývá případem dvou policistů z Olomouce, kteří…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama