Čeští policisté budou mít nově k dispozici duchovní službu

Policisté v Česku budou mít nově k dispozici duchovní službu. Jednala o tom dnes na Velehradě na Uherskohradišťsku Česká biskupská konference (ČBK). Půjde o ekumenickou službu. Duchovní službu bude zaměstnancům Policie ČR poskytovat nejen katolická církev, ale také další křesťanské církve, řekla dnes ČTK mluvčí ČBK Monika Klimentová.

Přidejte svůj názor 37 komentářů

Policie ČR, ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle informací Deníku N pracují od 7. června u policie oficiálně dva kaplani, policejní prezident Jan Švejdar podepsal interní pokyn poskytování duchovních služeb zaměstnancům Policie ČR. "Tento pokyn je základem pro bilaterální smlouvu mezi Ekumenickou radou církví a ČBK," uvedla Klimentová.

Kaplani vykonávají službu mimo pracovní dobu a bez nároku na honorář, řekla dnes ČTK Hana Rubášová z tiskového oddělení policejního prezidia. Podle jáhna Jiřího Laňky, který zároveň slouží u Útvaru rychlého nasazení (URNA), duchovní služba ale teprve dostává nějaký rámec. "Mám obrovskou radost a cítím velký vděk, protože ten projekt podporuje vedení policie i církví, tedy Česká biskupská konference nebo Ekumenická rada církví, řekl Deníku N.

Smlouva o poskytování duchovní služby policistům se podle Klimentové ještě připravuje, termín jejího uzavření zatím není známý.

Biskupové dnes na Velehradě také řešili přípravy na národní pouť do Říma, která se uskuteční v listopadu. Věřící předají papeži Františkovi jako dar sochu sv. Anežky České doplněnou stuhami s otisky prstů všech lidí, kteří na dar přispějí. Pouť připomene 30 let od chvíle, kdy jen pět dní před začátkem sametové revoluce svatořečil papež Jan Pavel II. v Římě Anežku Českou.

Na Velehradě, kde ve čtvrtek a pátek byly tradiční cyrilometodějské slavnosti, se dnes koná 119. plenární zasedání ČBK. Účastní se ho i apoštolský nuncius v Česku Charles Daniel Balvo, který byl také hlavním celebrantem a kazatelem páteční velehradské slavnostní mše svaté.

Loading...
Vstupte do diskuze (37)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Matka dávno zmizelého chlapce nesměla nahlížet do spisu. ÚS vyčinil policii

16.07.2019 18:18 Aktualizováno Policie chybovala, když neumožnila matce zmizelého chlapce nahlížet do pátracího spisu. Chlapec se…

Zakázka na armádní radary? Trestný čin spáchán nebyl

09.07.2019 17:07 Aktualizováno U zakázky na nákup vojenských mobilních radarů (MADR) nebyl spáchán trestný čin, Vojenská policie…

Speciální armádní vrtulníky čeká další modernizace

08.07.2019 17:18 Armádní vrtulníky Mi-171Š pro speciální operace čeká další modernizace. Zlepšit se má například…

Ochrana Hradu je slabá? Hradní stráž čeká výrazné navýšení počtu vojáků

06.07.2019 10:01 Hradní stráž čeká v budoucnosti třetinové navýšení počtu vojáků. Nabírat bude především strážné.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama