Kauza úniku informací z policejních spisů bobtná, přibylo 11 obviněných

Ve dva roky staré kauze úniku informací z policejních spisů nově přibylo 11 obviněných a u devíti z dřívějších 16 obviněných se trestní stíhání rozšířilo. Podle státního zástupce Petra Šeredy lze předpokládat, že vyšetřování potrvá minimálně ještě půl roku.

Přidejte svůj názor 1 komentář

policie
doporučujeme

Celkem 27 obviněných včetně policistů a podnikatelů se vesměs podle žalobců provinilo neoprávněnou manipulací s informacemi ze spisů, neoprávněným přístupem k systému nebo zneužitím pravomoci úřední osoby.

Podle Šeredy se obvinění rozšířilo o 11 lidí. Neřekl, o koho jde, ale typově je to podle něj obdobné jako u předešlých obviněných, kteří byli například z řad policie nebo podnikatelů. "Více se k věci nemůžeme vyjadřovat. Lze předpokládat, že vyšetřování potrvá ještě minimálně půl roku," uvedl.

Policie před dvěma lety obvinila 18 lidí včetně bývalých policistů Michala Ratajského, Jakuba Patloky, Miroslava Palána, ale také policisty Ivo Sloupa, Alexandra Jedličku, Daniela Medvece nebo podnikatele Radka Morice a Samana El-Talabaniho.

Mezi obviněnými byl i šéf skupiny Kajot Radim Jüttner nebo podnikatel David Rusňák, který byl dříve členem hnutí ANO. Žalobci se už před dvěma lety rozhodli zastavit trestní stíhání dvou lidí a Rusňák byl jedním z nich. Zůstalo tak 16 obviněných, ke kterým se nyní přidalo 11 dalších lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku brzy vypukne cvičení Ample Strike, USA pošlou bombardér a…

22.08.2019 17:59 Letecké cvičení Ample Strike, které bude hostit 22. letecká základna Sedlec, Vícenice u Náměště nad…

Česko koupí americké vrtulníky Venom a Viper. Podívejte se, co umí

22.08.2019 17:34 Aktualizováno Česká armáda pořídí americké bojové i víceúčelové vrtulníky Viper a Venom. Podle ministra obrany…

Dny NATO 2019: C-5M Super Galaxy bude v Ostravě kralovat americkým obrům

21.08.2019 16:11 Exkluzivní přehlídku svých velkých letadel nabídnou letos návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů…

Obrana dostane přidáno. Metnar vyjednal navýšení rozpočtu na 75,5 miliardy

21.08.2019 15:46 Aktualizováno Ministerstvo obrany by mělo mít příští rok rozpočet 75,5 miliardy. Na dnešní schůzce se na tom…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama