Náměstek Pavel Beran na obraně skončil, kvůli rvačce s vojenským policistou

Náměstek ministra obrany pro ekonomiku Pavel Beran skončil ve funkci. Důvodem je rozhodnutí soudu, který na devět měsíců podmíněně zastavil jeho trestní stíhání kvůli rvačce s vojenským policistou. Podle služebního zákona zanikne úředníkovi v takovém případě služební poměr, v dalších pěti letech se navíc nemůže ucházet o místo ve státní správě.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ministerstvo obrany
doporučujeme

"Pavlu Beranovi skončil na základě pravomocného usnesení státního zástupce o podmíněném zastavení trestního řízení ke dni 2. srpna 2019 služební poměr dle zákona o státní službě," sdělil pro Aktuálně.cz mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Beran tak na ministerstvu skončil ke dni, kdy nabylo právní moci rozhodnutí o podmíněném zastavení jeho trestního stíhání.

Pejšek ČTK sdělil, že zároveň skončilo i kárné řízení, které ministerstvo s náměstkem vedlo. Připomněl, že podle služebního zákona kárné řízení končí v okamžiku, kdy dotyčný přestane být státním zaměstnancem.

Policie v červnu Berana obvinila z výtržnictví kvůli rvačce s vojenským policistou. Incident se stal po výjezdním zasedání náměstkovy sekce ve Špindlerově Mlýně v listopadu 2017. Beran od počátku tvrdil, že se bránil a při potyčce nevěděl, o koho jde. Oba muži skončili na ošetření v nemocnici.

Státní zástupce stanovil Beranovi zkušební dobu podmíněného zastavení trestního stíhání v trvání devíti měsíců. "Obviněný ze své vůle složil peněžitou částku ve výši 20.000 korun určenou státu na peněžitou pomoc obětem trestné činnosti," cituje server Duška. V případě odsouzení Beranovi hrozily až dva roky vězení.

Vojenského policistu podle serveru státní zástupce obvinil z ublížení na zdraví a výtržnictví, ale Vrchní státní zastupitelství v Praze letos v dubnu jeho stíhání podmíněně zastavilo. Zpravidla se takto žalobce rozhodne, když se pachatel přizná a uhradí škodu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku brzy vypukne cvičení Ample Strike, USA pošlou bombardér a…

22.08.2019 17:59 Letecké cvičení Ample Strike, které bude hostit 22. letecká základna Sedlec, Vícenice u Náměště nad…

Česko koupí americké vrtulníky Venom a Viper. Podívejte se, co umí

22.08.2019 17:34 Aktualizováno Česká armáda pořídí americké bojové i víceúčelové vrtulníky Viper a Venom. Podle ministra obrany…

Dny NATO 2019: C-5M Super Galaxy bude v Ostravě kralovat americkým obrům

21.08.2019 16:11 Exkluzivní přehlídku svých velkých letadel nabídnou letos návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě & Dnů…

Obrana dostane přidáno. Metnar vyjednal navýšení rozpočtu na 75,5 miliardy

21.08.2019 15:46 Aktualizováno Ministerstvo obrany by mělo mít příští rok rozpočet 75,5 miliardy. Na dnešní schůzce se na tom…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama