Nákup bojových vozidel se komplikuje, výsledek tendru na právní poradenství zrušen

Ministerstvo obrany zrušilo rozhodnutí o výběru vítěze tendru na poradenství při nákupu bojových vozidel pěchoty. Reference vítězné advokátní kanceláře Brož, Sedlatý totiž napadla společnost Kruták & Partners, která skončila druhá. Ministerstvo uznalo dvě ze tří námitek.

Přidejte svůj názor

Ministerstvo obrany
doporučujeme

Jednou z podmínek soutěže byl i požadavek na dostatečné zkušenosti s komplexním poradenstvím. Kancelář Brož, Sedlatý uvedla dva tendry Ředitelství silnic a dálnic. V obou případech ale údajně ŘSD od zakázek ustoupilo.

"Nejedná se o to, že by se referenční zakázky vůbec nerealizovaly, ale je sporné, zda měly všechny parametry (tak jak je zadavatel v zadávací dokumentaci požadoval) nutné k tomu, aby byly v rámci posouzení kvalifikace uznány," sdělil Lidovým novinám (LN) advokát Tomáš Kruták.

Advokátní kancelář Brož, Sedlatý tvrdí, že dokumenty byly vyhovující a pravdivé. Ministerstvo ji požádalo o jejich doplnění. Poté opět nabídky posoudí a vyhodnotí. "Je to standardní právo zadavatele, kterého může využít k tomu, aby rozptýlil obavy stěžovatele ohledně podaných námitek a učinil tak svůj postup v rámci posuzování nabídek transparentnějším," sdělila Klára Hanulíková, zástupkyně společnosti Brož, Sedlatý.

Původní vítěz tendru nabídl cenu 949 korun bez DPH za jednu hodinu poskytovaných právních služeb. Podle LN byla cena nabízená kanceláří Kruták & Partners pouze o korunu vyšší.

Ministerstvo obrany hledá firmu, která mu bude radit v souvislosti se zakázkou na nákup pásových bojových vozidel pěchoty (BVP) asi za 50 miliard korun. V minulosti obrana tendr na právníky již dvakrát zrušila kvůli chybám v zadávacím procesu. Postup tehdy napadly firmy, které v soutěži neuspěly.

Ministerstvo bude chtít od právní kanceláře, aby například pomohla připravit smlouvu s firmou, která obrněnce armádě dodá. Armáda požaduje 210 vozidel v sedmi různých modifikacích.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko nekupuje jen vrtulníky USA, ale celý systém H1. Smlouva má být ještě…

21.09.2019 19:56 Aktualizováno Smlouva na dodávku 12 amerických vrtulníků pro českou armádu by měla být se Spojenými státy…

V Mošnově burácí nejmodernější vojenská technika. Na Dny NATO dorazilo 125…

21.09.2019 17:33 Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR dnes v Mošnově na Novojičínsku navštívilo 125.000 lidí. ČTK…

Dny NATO: Začínají letové zkoušky stroje L-39NG, oznámilo Aero Vodochody

21.09.2019 16:07 Společnost Aero Vodochody má povolení k zahájení letových zkoušek prototypu letadla L-39NG. Měly by…

30 let od sametu: Jak se proměnilo vězeňství? Havlova a Klausova amnestie…

21.09.2019 09:55 Ke změnám, které před 30 lety přinesla sametová revoluce, patřila i reforma vězeňství směrem k…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama