Zajímavé nemovitosti na prodej! Armáda rozprodává

Praha - Další výběrové řízení na odprodej nepotřebného nemovitého majetku vyhlásilo ministerstvo obrany (MO). Nabízí zájemcům 43 objektů, u nichž celkový součet vyhlašovaných minimálních kupních cen dosahuje necelých 347 milionů korun, uvedl v úterý Vladimír Lukovský z tiskového oddělení MO.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Kromě nemovitostí, které se nepodařilo prodat ve výběrovém řízení z listopadu minulého roku, nabízíme rovněž několik objektů nově připravených k prodeji," říká ředitel odboru pro nakládání s nepotřebným majetkem MO Josef Lachman.

Mezi zajímavými objekty a pozemky určenými k prodeji budou například část letiště Brno Slatina, školící a výcvikové středisko Říčky v Orlických horách, hotelové zařízení Lipno - Hůrka u Lipenské přehrady v Černé v Pošumaví. MO také nabízí k prodeji část ubytovacího areálu Ralsko - Boreček, areál letiště Všechov u Tábora, areál Chlumec nad Cidlinou – Nepolisy. Podrobné informace o všech nabízených objektech dispozici na internetových stránkách MO.

Zbavování se nepotřebného nemovitého i movitého majetku patří i v roce 2012 k důležitým prioritám resortu MO. Ministerstvo dále pokračuje v redukci vlastněného majetku tak, aby odpovídal aktuálním potřebám i ekonomickým možnostem ozbrojených sil. Výnos z prodeje je následně reinvestován do perspektivních nemovitostí s cílem zlepšit podmínky pro činnost ozbrojených sil a modernizovat infrastrukturu resortu obrany.

"V letech 2007 až 2011 dosáhl výnos z prodeje nepotřebných nemovitostí částky 2,1 miliardy korun, z toho v loňském roce 364 milionů korun. Pro letošní rok plánujeme výnos z prodeje nemovitého majetku ve výši 426 milionů korun," uvádí k výsledkům posledních let Lachman.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko nakoupí obrněné transportéry za 50 miliard

14.12.2018 18:43 Ministerstvo obrany oficiálně začíná vybírat dodavatele pásových obrněných vozidel pěchoty (BVP) za…

Po útoku na české vojáky platí v Afghánistánu přísnější opatření

14.12.2018 17:02 Po útocích proti českým vojákům v Afghánistánu v uplynulých měsících platí na aliančních základnách…

V Afghánistánu slouží první vojáci Hradní stráže, jsou součástí "Guardian…

14.12.2018 16:40 Do Afghánistánu byli vysláni první vojáci Hradní stráže. Účast na misi Resolute Support (Rozhodná…

Opata byl za vojáky v Afghánistánu. Přivezl vánoční dárky, musí se dbát na…

14.12.2018 15:49 Promítáním pohádek, mší, rybou a bramborovým salátem i společným posezením se slovenskými kolegy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama