Absurdní! Policie má stíhat piráty na webu, ale nemá připojení

Praha - Policisté bojující s internetovou kriminalitou včetně porušování autorských práv mají proti zločincům velkou nevýhodu. Jejich služební počítače nemají připojení k síti, a pokud ano, tak je zoufale pomalé, srovnatelné s Íránem, informuje ve čtvrtečním vydání deník MF DNES.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Třeba policisté ze skupiny případových analýz v Bruntále mají za úkol mimo jiné bojovat s internetovou kriminalitou. Ani jeden z nich nemá podle MF DNES služební počítač připojený k internetu. Pokud něco potřebují na síti, chodí přes celou budovu do oddělení obecné kriminality. S flashkou na přenos dat. Tam a zpět. Třeba hodinu.

Připojení k síti je problémem u většiny policejních útvarů. MF DNES oslovila prostřednictvím policejních odborů policisty ze třicítky služeben z celé země, aby popsali své zkušenosti s připojením k internetu. Všechny reakce byly stejné. Internet nemáme, a pokud ano, tak žalostně pomalý. Nemůžeme komunikovat s úřady, jen zjištění kontaktu třeba na svědky trestné činnosti zabere i hodiny.

Například v pětipatrové budově liberecké kriminálky, kde pracuje 80 lidí, jsou k internetu připojeny pouze dva počítače. Jeden ve druhém a druhý ve čtvrtém patře. Internet je velmi pomalý. "Přenosové rychlosti na služebnách jsou nejčastěji v rozmezí od 128 do 512 kbps," uvádí Veronika Hodačová z policejního prezidia.

Taková rychlost přenosu dat byla běžná v českých domácnostech v 90. letech. Dnes je průměrně dvanáctinásobná. Rychlost připojení u policistů je podle údajů agentury Royal Pingdom srovnatelná s připojením v Íránu. S tak žalostnou rychlostí je k internetu připojeno 70 procent policejních služeben, uvádí MF DNES.

Témata: policie | internet
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muslimská hrozba v Česku? Organizace pracující s migranty vysvětlila, co…

07.12.2018 14:37 Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty se včera na svém facebookovém účtu ohradilo…

GIBS obvinila policistu z Děčínska. Přiznal se k prodeji drog a vynášení…

07.12.2018 13:29 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila policistu z Děčínska z toho, že prodával…

Bývalý auditor NATO Vylita vyhrál spor o prověrku, soud zrušil rozhodnutí…

07.12.2018 12:00 Pražský městský soud vyhověl žalobám bývalého auditora NATO Jana Vylity, kterému Národní…

Přestupky vyřeší domluva, maření spravedlnosti je trestným činem. Zeman…

05.12.2018 14:42 Vědomé předkládání falešných nebo pozměněných důkazů bude nově trestným činem maření spravedlnosti,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama