Rezort obrany chce zkvalitnit vozový park. Kolik nás to bude stát?

Praha - Ministerstvo obrany nakoupí desítky nových automobilů. Za osobní vozy, mikrobusy, sanitky a cisternové hasicí vozy zaplatí podle předpokladů více než 120 milionů korun. Auta by rezort měl dostat do konce roku. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytl Petr Sýkora z tiskového oddělení ministerstva obrany a z dokumentů zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Tři zakázky týkající se obnovy vozového parku ministerstvo zveřejnilo na začátku tohoto týdne. Nejrozsáhlejší je výběrové řízení na dodávku automobilů za téměř 62 milionů korun bez DPH. "Cílem je částečná obměna a zkvalitnění vozového parku," uvedl Sýkora.

Ministerstvo chce koupit deset takzvaných malých automobilů, 20 vozů střední třídy a 11 vozidel vyšší kategorie. Dále si chce úřad pořídit například 17 mikrobusů a 25 aut střední třídy vybavených majáky. Celkem se zakázka týká 88 vozů.

Úřad zároveň vypsal další dvě zakázky. Jedna se týká dodávek 20 sanitek za 28 milionů korun. "Cílem je obměna sanitních automobilů používaných u spádových vojenských zdravotnických zařízení, které jsou zastaralé a neodpovídají požadavkům na aktivní a pasivní bezpečnost, a to jak z hlediska vozidla, tak z hlediska posádky," poznamenal Sýkora.

Poslední zakázka je vypsána na dodávku čtyř cisteren určených "pro velkoobjemové hašení".

Platy se snižovat nebudou

Vláda včera schválila novelu zákona o daních z příjmů. Dobrou zprávou je, že daňové výjimky pro vojáky zůstanou zachovány i po 1. lednu 2015.

U vojáků z povolání se mělo jednat zejména o zdanění kázeňských odměn a odchodného. To by ve výsledku znamenalo další snížení jejich reálných příjmů a z důvodu zvýšených výdajů na odvody pojistného by také negativně ovlivnilo mandatorní výdaje resortu. Proto Ministerstvo obrany ČR v rámci připomínkového řízení na zachování výjimek pro vojáky trvalo.

V době, kdy jsou schopnosti Armády České republiky jedním ze stěžejních témat v oblasti obrany a bezpečnosti, by další snížení příjmů vojáků nutně mělo vliv jak na motivaci současných příslušníků české armády k další službě, tak na zájem ze strany uchazečů o tuto profesi.

„Chci ujistit všechny vojáky, že k žádnému dalšímu snižování jejich příjmů nedojde," řekl k výsledku jednání vlády ministr obrany Martin Stropnický.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výstřel v letadle s Babišem: Člen ochranky dostal kázeňský trest

09.10.2019 12:50 Člen policejní ochranky premiéra Andreje Babiše (ANO), který neúmyslně vystřelil v armádním letadle…

Tendr na nové letadlo pro politiky zrušen, obrana ho vypíše znovu

08.10.2019 09:08 Ministerstvo obrany zrušilo výběrové řízení na nákup malého dopravního letounu pro přepravu…

Policisté dostanou nové terénní vozy, zakázku vyhrála Toyota Tsusho

07.10.2019 10:01 Zakázku policejního prezidia na dodání až 50 aut do těžkého terénu vyhrála společnost Toyota Tsusho…

Policisté se dle GIBS obohacovali na pokutách. Vymysleli trik s mazacím…

05.10.2019 12:13 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) se zabývá případem dvou policistů z Olomouce, kteří…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama