Protikorupční policie je bez šéfa, Komárek rezignoval

Praha - Milan Komárek k 31. červenci z osobních důvodů opouští pozici šéfa protikorupční policie. Útvar dočasně povede současný náměstek ředitele Jaroslav Vild. Policejní prezident Tomáš Tuhý chce nového ředitele Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality vybrat do podzimu. Tuhý to dnes oznámil na tiskové konferenci.

Přidejte svůj názor

Tomáš Tuhý, policejní prezident

„Plukovník Komárek mě informoval, že svůj post opouští z osobních důvodů, které jsem vyslechl a plně je respektuji. Také jeho práce si velmi vážím. V době jeho působení se podařilo Útvar odhalování korupce a finanční kriminality stabilizovat. Splnil také nesmírně důležitou roli při přípravě a uzavírání dohody o potírání daňové kriminality, tzv. daňové ´Kobry´," uvedl policejní prezident s tím, že s plk. Milanem Komárkem počítá i nadále v řídících funkcích Policie ČR.

„Je to pro mě nová informace, konečné řešení v tuto chvíli připraveno není. Předpokládám, že ÚOKFK bude mít kompletní vedení na podzim," doplnil policejní prezident s tím, že útvar dočasně povede současný náměstek ředitele pro výkon plk. Mgr. Ing. Jaroslav Vild.

Komárek se stal šéfem protikorupční policie v polovině loňského června. Funkci získal ve výběrovém řízení.

Ministr vnitra Milan Chovanec České televizi sdělil, že Komárek požádal o přeložení na jiné oddělení. "Já myslím, že pan Komárek přechází někam ke kybernetickému zločinu, měla by to být pozice v rámci pozic na policejním prezidiu," řekl ministr.

Tuhý dnes také poděkoval za více než dvacetiletou práci u policie Bedřichu Koutnému, který se k 31. červenci rozhodl rezignovat na post ředitele policie ve Zlínském kraji. Jeho nástupce chce vybrat v nejbližších dnech.

„Pana ředitele Koutného si osobně velmi vážím. Za více než dvě desítky let, po které působil u Policie ČR, odvedl pro bezpečnost ve zlínském regionu a obecně pro Policii ČR mnoho dobré práce. Za to mu upřímně děkuji," uvedl Tuhý.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Murček se ujal funkce náčelníka Vojenské policie, byl v pěti zahraničních…

15.02.2019 17:04 Funkce náčelníka Vojenské policie se dnes ujal Miroslav Murček. Ráno ho do ní uvedl ministr obrany…

Příliš tvrdý zákrok policistů? Mladíka kvůli prkotině fackovali a škrtili,…

15.02.2019 11:47 Státní zástupkyně dnes navrhla podmíněné tresty a pětiletý zákaz činnosti policistům Janu…

Chorvatští fotbaloví fanoušci se v Plzni střetli s policií

14.02.2019 20:34 Aktualizováno Policie v Plzni musela v podvečer zasáhnout proti fotbalovým fanouškům Dinama Záhřeb. ČTK to řekla…

Plyn nebo varna drog? Policie řeší výbuch v Náchodě. Jedna žena je zraněná

14.02.2019 19:56 Aktualizováno V panelovém domě v Pražské ulici v Náchodě dnes odpoledne možná vybuchla varna drog. Hasiči krátce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama