Armáda pošle na pomoc přetíženým nemocnicím 400 vojáků

Armáda pošle na pomoc přetíženým nemocnicím 400 vojáků. Na twitteru to dnes uvedl ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Vláda v pondělí projedná nařízení, které umožní počet nyní nasazených vojáků v nemocnicích a sociálních zařízeních zvýšit ze 360 na 900. Armáda již v současné době pomáhá v několika desítkách zařízeních, které se potýkají s epidemií nového koronaviru.

Armáda pomáhá v náchodské nemocnici. (18.10.2020)
doporučujeme

Metnar poznamenal, že ministerstvo obrany dále posiluje armádní zapojení do boje s nemocí covid-19. "Vláda v pondělí projedná navýšení počtu vojáků pro nemocnice a sociální domovy z 360 na 900. Z toho bude 400 vojáků vyčleněno na podporu přetíženého personálu v nemocnicích," uvedl ministr.

Armáda již několik týdnů pomáhá v domovech seniorů a v dalších sociálních zařízeních, které se potýkají s nákazou koronavirem, nebo v nemocnicích, ve kterých chybí kvůli koronaviru personál. Podle armádní mluvčí Magdaleny Dvořákové je v současné době takto nasazeno přes 300 vojáků v celkem 29 zařízeních.

Nejvíce jich pomáhá v ústavu sociálních služeb v Jirkově na Chomutovsku, v domově pro seniory v Hranici, v Ústřední vojenské nemocnici v Praze nebo v oblastní nemocnici v Náchodě. Vojáci v nich mají na starosti především pomocné práce.

Kromě pomoci v sociálních zařízeních se armáda podílí na programu tzv. chytré karantény a vyčlenila mobilní odběrové týmy. Její zdravotníci jsou zároveň nasazeni v nemocnicích a v případě spuštění polní nemocnice v pražských Letňanech se v ní budou starat o pacienty, kteří budou potřebovat následnou péči.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do Česka dorazila vzácná historická stíhačka Hawker Hurricane

14.06.2021 20:26 Pražské Letecké muzeum Točná získalo do svých sbírek britský stíhací letoun Hawker Hurricane Mk.IV,…

Načasování stažení aliančních vojsk z Afghánistánu podle Metnara není…

14.06.2021 18:51 Načasování stažení aliančních vojsk z Afghánistánu není podle ministra obrany Lubomíra Metnara (za…

Přes Česko se vrací konvoj americké armády, první vozy překročily hranici

13.06.2021 21:44 Do České republiky dnes vjela přes hraniční přechod u Břeclavi krátce před 21:30 první vozidla…

Finance navrhují na rok 2024 pro obranu výrazně méně než slibovaná dvě…

04.06.2021 18:23 Návrh ministerstva financí počítá s tím, že v roce 2024 by Česko na obranu dávalo 1,47 procenta…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama