Armáda pošle na pomoc přetíženým nemocnicím 400 vojáků

Armáda pošle na pomoc přetíženým nemocnicím 400 vojáků. Na twitteru to dnes uvedl ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Vláda v pondělí projedná nařízení, které umožní počet nyní nasazených vojáků v nemocnicích a sociálních zařízeních zvýšit ze 360 na 900. Armáda již v současné době pomáhá v několika desítkách zařízeních, které se potýkají s epidemií nového koronaviru.

Armáda pomáhá v náchodské nemocnici. (18.10.2020)
doporučujeme

Metnar poznamenal, že ministerstvo obrany dále posiluje armádní zapojení do boje s nemocí covid-19. "Vláda v pondělí projedná navýšení počtu vojáků pro nemocnice a sociální domovy z 360 na 900. Z toho bude 400 vojáků vyčleněno na podporu přetíženého personálu v nemocnicích," uvedl ministr.

Armáda již několik týdnů pomáhá v domovech seniorů a v dalších sociálních zařízeních, které se potýkají s nákazou koronavirem, nebo v nemocnicích, ve kterých chybí kvůli koronaviru personál. Podle armádní mluvčí Magdaleny Dvořákové je v současné době takto nasazeno přes 300 vojáků v celkem 29 zařízeních.

Nejvíce jich pomáhá v ústavu sociálních služeb v Jirkově na Chomutovsku, v domově pro seniory v Hranici, v Ústřední vojenské nemocnici v Praze nebo v oblastní nemocnici v Náchodě. Vojáci v nich mají na starosti především pomocné práce.

Kromě pomoci v sociálních zařízeních se armáda podílí na programu tzv. chytré karantény a vyčlenila mobilní odběrové týmy. Její zdravotníci jsou zároveň nasazeni v nemocnicích a v případě spuštění polní nemocnice v pražských Letňanech se v ní budou starat o pacienty, kteří budou potřebovat následnou péči.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Metnar: Zeman podpořil armádní rozpočet v současné podobě

25.11.2020 19:29 Prezident Miloš Zeman podpořil návrh rozpočtu ministerstva obrany na příští rok v současné podobě.…

Česká armáda vystřídala 70 vojáků v Mali, cíl výcvikové mise EU se…

25.11.2020 14:04 Česká armáda na misi v Mali vystřídala sedm desítek vojáků, kteří střeží velitelství mise a…

Za pádem vrtulníku s Tichou mohou stát teroristé, tvrdí Zeman. Není jasné,…

24.11.2020 16:49 Aktualizováno Příčinou pádu vrtulníku na vojenské misi na Sinaji, při němž zemřela i štábní praporčice Michaela…

Prezident Zeman podpořil modernizaci armády, Babiš a Metnar odmítají…

24.11.2020 14:02 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman podpořil úsilí armády o zvýšení bojeschopnosti. Podmínkou je podle něho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama