Česká policie zrušila opatření přijatá po útoku teroristy ve Vídni

Česká policie zrušila opatření přijatá po pondělním teroristickém útoku ve Vídni. Terorista, který byl na místě činu zastřelen policisty, podle rakouských úřadů jednal sám. Čeští policisté to dnes před 16:00 oznámili na twitteru.

krimi
doporučujeme

Kvůli útoku zavedli namátkové kontroly na hranicích nebo zvýšili ostrahu židovských objektů. Terorista, dvacetiletý Vídeňan s albánskými kořeny, zastřelil v pondělí večer v rakouském hlavním městě čtyři lidi a dvě desítky dalších zranil.

"S ohledem na oficiální sdělení rakouské strany, které vylučuje existenci dalších pachatelů včerejších (pondělních) útoků, kteří by mohli být na pohybu, ukončuje Policie ČR všechna opatření přijatá v souvislosti s nimi. Jediný pachatel útoku byl již včera při policejním zákroku zastřelen," oznámili policisté.

Česko začalo hned v pondělí po útoku namátkově kontrolovat na hranicích s Rakouskem auta i pěší turisty. Policisté rovněž zpřísnili dohled nad nejvýznamnějšími židovskými objekty v zemi. Zvýšen byl třeba dohled nad Terezínem na Litoměřicku, řekl dnes ČTK terezínský bezpečnostní expert David Rožek. Zaměstnanci židovského Památníku Terezín a dalších památek jsou podle něj proškoleni k řešení krizových situací a dokážou rozpoznat podezřelou osobu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obrana nakoupí terénní vozy Toyota Hilux, zaplatí za ně přes miliardu

26.11.2020 11:17 Ministerstvo obrany dnes uzavřelo smlouvu s českou firmou Glomex MS na dodávku až 1200 terénních…

Metnar: Zeman podpořil armádní rozpočet v současné podobě

25.11.2020 19:29 Prezident Miloš Zeman podpořil návrh rozpočtu ministerstva obrany na příští rok v současné podobě.…

Česká armáda vystřídala 70 vojáků v Mali, cíl výcvikové mise EU se…

25.11.2020 14:04 Česká armáda na misi v Mali vystřídala sedm desítek vojáků, kteří střeží velitelství mise a…

Za pádem vrtulníku s Tichou mohou stát teroristé, tvrdí Zeman. Není jasné,…

24.11.2020 16:49 Aktualizováno Příčinou pádu vrtulníku na vojenské misi na Sinaji, při němž zemřela i štábní praporčice Michaela…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama