Česko se chystá na návštěvu Pompea, budou krátkodobá dopravní omezení

V souvislosti s návštěvou amerického ministra zahraničí Mikea Pompea nechystá česká policie žádná mimořádná bezpečnostní opatření. Na dotaz ČTK to dnes sdělil mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík. Očekávat lze podle něj jen krátkodobá dopravní omezení. Pompeo přiletí do Prahy v úterý, kdy zavítá i do Plzně. Odletí ve čtvrtek ráno.

Policie ČR
doporučujeme

"Nebude se jednat o žádné velké opatření, které známe například z návštěv pana prezidenta (Vladimira) Putina či pana (Baracka) Obamy. Rozsahem nebude vybočovat ze standardu a nasazeny budou desítky policistů," řekl Moravčík.

Detailně komentovat chystaná opatření není podle mluvčího v tuto chvíli možné, protože jsou stále ve fázi příprav.

"Každopádně dílčí uzavírky komunikací v době průjezdů návštěvy jsou standardem a lze je očekávat i během této návštěvy, nicméně jedná se skutečně jen o krátkodobá omezení - například křižovatek - v době průjezdu kolony," doplnil.

Na bezpečnostních opatřeních se budou podílet policisté z ochranné služby a krajští policisté z Prahy a plzeňského regionu. Mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová dnes ČTK sdělila, že prezidium je prozatím o součinnost nepožádalo.

Bezpečnostními aspekty návštěvy se aktuálně nezabývá ani hlavní město. "Bezpečnostní opatření stanovuje ochranná služba ve spolupráci s pražským ředitelstvím Policie České republiky. Žádné požadavky na hlavní město - alespoň zatím - tyto bezpečnostní orgány nemají," napsal ČTK mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Pompeo v Česku zahájí svou cestu po zemích střední Evropy. V úterý se sejde se svým českým protějškem Tomášem Petříčkem (ČSSD), s nímž si v Plzni připomene 75. výročí konce druhé světové války. Ve středu ho čekají schůzky s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a prezidentem Milošem Zemanem. Chce s nimi jednat o spolupráci v jaderné energetice a o "snahách o obranu před neblahým jednáním Ruska a komunistické Číny". Navštívit by měl také Senát.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

GIBS obvinila 13 lidí kvůli pronášení drog do pardubické věznice,…

23.09.2020 09:15 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila 13 lidí kvůli výrobě a pronášení drog a…

Dny NATO i bez návštěvníků splnily svůj účel, sledovanost online byla…

20.09.2020 16:39 Dvoudenní Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR, které se konaly na letišti v Mošnově na…

Dny NATO se kvůli koronaviru konají bez diváků, přehlídku lze sledovat…

19.09.2020 17:08 Aktualizováno Seskokem parašutistů české armády dnes na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku…

Válka na Balkáně byla brutální. Sprostě jsem jim vynadal, aby neblbli,…

19.09.2020 15:05 Více než dvě stovky válečných veteránů, kteří se v minulosti účastnili vojenských misí v Perském…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama