Covid-19 v domově důchodců: Do Humpolce vyrazí armáda, jedna seniorka nákaze podlehla

Armáda pošle ve středu 15 vojáků na pomoc domovu pro seniory v Humpolci na Pelhřimovsku, který se potýká s koronavirem. Na starosti budou mít pomocné práce, které pomohou udržet zařízení v chodu, tři vojáci se budou starat o dekontaminaci. ČTK to dnes sdělila mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková.

Covid-19, koronavirus SARS-CoV-2, ilustrační foto
doporučujeme

O pomoc požádal Kraj Vysočina. Jedna z klientek humpoleckého domova pro seniory s covidem-19 zemřela, zjistila dnes ČTK.

"Dvanáct vojáků ze 42. mechanizovaného praporu Tábor a tři z 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany Liberec budou v centru zajišťovat pomocné práce pod odborným dohledem místního personálu," uvedla Dvořáková. Dodala, že specialisté z Liberce budou zabezpečovat odborné dekontaminační práce. Předběžná doba nasazení byla určena do 23. září.

Vojáci budou vysláni na základně usnesení vlády z poloviny dubna, která v souvislosti s koronavirem povolila použití armády k záchranným pracím.

Domov důchodců zřizuje Kraj Vysočina, který o pomoc požádal. Na jednom z oddělení zařízení onemocněla koronavirem kromě klientů také většina zaměstnanců. Podle ředitele domova Petra Vaňka má nyní domov 22 klientů s koronavirem, z nich je pět v nemocnici. O jednoho na 19 se aktuálně zvýšil počet nemocných pracovníků. O provoz se starají pracovníci z jiných oddělení, přihlásilo se také několik dobrovolníků. Podle hejtmana Jiřího Běhounka ale nelze takto zajistit chod zařízení dlouhodobě.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dny NATO i bez návštěvníků splnily svůj účel, sledovanost online byla…

20.09.2020 16:39 Dvoudenní Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR, které se konaly na letišti v Mošnově na…

Dny NATO se kvůli koronaviru konají bez diváků, přehlídku lze sledovat…

19.09.2020 17:08 Aktualizováno Seskokem parašutistů české armády dnes na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku…

Válka na Balkáně byla brutální. Sprostě jsem jim vynadal, aby neblbli,…

19.09.2020 15:05 Více než dvě stovky válečných veteránů, kteří se v minulosti účastnili vojenských misí v Perském…

Vláda projedná právní postavení českých vojáků v Nigeru

19.09.2020 14:10 Vláda má v pondělí projednat přijetí dokumentu, který zajistí českým vojákům v Nigeru stejné právní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama