Další Speed Marathon je za dveřmi. Lidé mohou policii posílat místa pro měření rychlosti

Lidé se mohou zapojit do výběru rizikových míst na českých silnicích, kde řidiči překračují povolenou rychlost jízdy. Policie to uvedla dnes na webu. Podle mluvčí policejního prezidia Hany Rubášové se policisté na kontrolu rychlosti zaměří zřejmě v dubnu. Půjde o další akci nazvanou Speed Marathon, kterou pořádá organizace Roadpol a koná se v celé Evropě.

doprava
doporučujeme

Při Speed Marathonu se policisté zaměří na základě analýz a vlastních vytipovaných lokalit na celodenní měření rychlosti. Uvítají ale i tipy občanů. Cílem těchto preventivních akcí je především snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost na silnicích.

Minulý rok policisté kontrolovali dodržování rychlosti na silnicích v pátek 14. srpna. Více než 600 policistů bylo na 900 místech a při kontrole 5300 aut zjistili 2281 dopravních přestupků. Povolenou rychlost jízdy porušilo 1740 řidičů, tedy zhruba třetina kontrolovaných. O stanovištích a celé akci byli řidiči předem informováni.

Právě rychlost jízdy je podle policie jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod. Loni se sice nepřiměřená rychlost podílela na počtu dopravních nehod "pouze" 16 procenty, usmrceno ale bylo při těchto nehodách 179 lidí. To je 43 procent lidí usmrcených při nehodách zaviněných řidiči aut.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hamáček ocenil zásah policie na demonstracích, protestující odsoudil

08.03.2021 19:37 Aktualizováno Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) odsoudil chování účastníků nedělních demonstrací proti vládním…

Policie za minulý týden nepustila přes hranice okresů 10.500 vozidel

08.03.2021 19:14 Aktualizováno Policisté za první týden zpřísněných opatření zavedených kvůli koronavirové epidemii nepustili přes…

Policie na základě fotografií na sociálních sítích prověřuje účastníky…

08.03.2021 15:37 Pražská policie prověřuje, zda někteří z účastníků sobotního vyhlášení filmových cen Český lev…

Lidé jsou už na kontroly připraveni, tvrdí policistka

08.03.2021 15:20 Většinou už s potřebnými dokumenty v ruce zastavovali dnes řidiči mezi Brodkem u Přerova a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama