Do Česka přiletělo prvních sedm vojenských zdravotníků z USA, pomůžou v boji s covidem

Do Česka dnes dorazilo prvních sedm amerických vojenských zdravotníků, kteří budou pomáhat se zvládáním epidemie koronaviru. První konzultace s českými kolegy jsou v plánu v pondělí, uvedlo na twitteru velvyslanectví Spojených států. Celkem má z USA dorazit 28 zdravotníků texaské a nebraské Národní gardy, kteří mají zkušenosti s bojem proti koronaviru.

Do Prahy dorazilo sedm zdravotníků z USA. (1.11.2020)
doporučujeme

Parlament tento týden schválil pobyt až 300 vojenských zdravotníků ze zemí Evropské unie a NATO na českém území. Působit zde mohou nanejvýš 90 dnů. Zahraniční vojáci budou v případě nasazení působit beze zbraní a vždy ve spolupráci s českým zdravotním personálem. S využitím zdravotníků z USA se počítá v Ústřední vojenské nemocnici v Praze, o jejich dalším působení pak rozhodne ministerstvo zdravotnictví.

Česko požádalo spojence v NATO o vyslání vojenských lékařů kvůli rychlému šíření epidemie koronaviru v zemi, aby se zamezilo možnému nedostatku zdravotního personálu. V minulých týdnech Česko vykazovalo mezi evropskými zeměmi jeden z nejvyšších počtů nově nakažených na 100.000 obyvatel.

Kromě vyslání vojenských zdravotníků získalo Česko od spojenců i materiální pomoc, zejména plicní ventilátory. Dostalo je například z Německa, Rakouska, Maďarska či ze strategických zásob Evropské unie i Severoatlantické aliance.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prezident Zeman podpořil modernizaci armády, Babiš a Metnar odmítají…

24.11.2020 14:02 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman podpořil úsilí armády o zvýšení bojeschopnosti. Podmínkou je podle něho…

Ve výcvikovém prostoru na Karlovarsku se zastřelil voják, armáda neštěstí…

24.11.2020 13:07 Ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště na Karlovarsku se v pondělí smrtelně zranil voják, který…

Zeman nevyloučil, že za pádem vrtulníku s Tichou byli teroristé. Armáda o…

24.11.2020 12:24 Příčinou pádu vrtulníku na vojenské misi na Sinaji, při němž zemřela i štábní praporčice Michaela…

Vojáci si budou moct vzít volno na péči o děti i příští rok

22.11.2020 15:21 Vojáci by měli dostat i příští rok možnost vzít si delší služební volno, aby se mohli kvůli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama