GIBS obvinila kriminalistu z vynášení, píše server

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila vyšetřovatele brněnské kriminální policie Vladimíra Machalu ze zneužití pravomoci, píše web Ekonomický deník (ED). Machala údajně informoval o vyšetřování podvodů při přidělování obecních bytů svého známého, který pracuje na radnici Brno-střed.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Inspekce policie České republiky
doporučujeme

Nadporučík hospodářské kriminálky Machala vyšetřoval údajné podvody s obecními byty v Brně od léta 2018. Policie kvůli nim obvinila bývalého starostu Rojetína na Brněnsku Pavla Hubálka, který podle kriminalistů používal k přidělování bytů padělaná razítka městských úřadů a firmy, která nemovitosti v Brně spravuje.

Machala podle GIBS informoval o vyšetřování svého dlouholetého známého Pavla Kosmáka, šéfa technického oddělení správy nemovitostí na radnici Brno-střed. Machala podle inspekce předal Kosmákovi informace o domovních prohlídkách i prohlídkách nebytových prostor a Kosmáka pozval jako takzvanou nezúčastněnou osobu na domovní prohlídku u Hubálka, píše Ekonomický deník.

Podle serveru Machala také Kosmákovi sdělil, že Hubálek proti němu vypovídal, a promluvil i o kauze Stoka, do které jsou zapleteni brněnští politici převážně kolem hnutí ANO. Loni v únoru zřejmě Machala svému známému sdělil, že Hubálek vypovídal o údajném úplatku pro Kosmáka za poskytnutí dokumentace k bytům přepisovaným na nové nájemníky a za poskytnutí klíčů od volných bytů a garáží.

Machala v minulosti vedl zvláštní policejní tým Mlýn, který v roce 2002 zřídil ministr vnitra Stanislav Gross (ČSSD). Mlýn se stal terčem kritiky kvůli tomu, že se informace z vyšetřování důležitých kauz spojených s politikou údajně dostávaly přímo ke Grossovi.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

GIBS obvinila dva policisty, z cizinců měli podvodně lákat peníze

28.05.2020 13:03 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila dva policisty z oddělení pobytových kontrol…

Velitelství pozemních sil armády se přesouvá z Prahy do Olomouce

27.05.2020 18:17 Velitelství pozemních sil české armády se dnes začalo stěhovat z pražské budovy generálního štábu…

Zeman se setkal s náčelníky generálního štábu, jednali o modernizace armády

27.05.2020 17:10 Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal náčelníka generálního štábu Aleše Opatu a pět…

Strážníci získají nárok na odchodné, zpřísní se podmínky jejich…

27.05.2020 13:34 Strážníci získají nárok na odchodné. Rozhodla o tom dnes Sněmovna, která zároveň odmítla senátní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy