Hasiči mají požár v muničním skladu policie u Bíliny pod kontrolou

Hasiči mají požár muničního skladu v Bílině na Teplicku pod kontrolou, venkovní sklad ochlazují. ČTK to řekl mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf. Na místě už nic nevybuchuje. Podle policie oběti na životech nejsou a nikdo nebyl zraněn.

Policejní fotografie z místa zásahu v Bílině. (15.9.2020)
doporučujeme

Výbuchy se ze skladu v části Chudeřice, který má pronajatý, Pyrotechnická služba Policie ČR k uskladnění munice, začaly ozývat krátce před 13:00. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v Rádiu Impuls řekl, že požár a následný výbuch se týkal muniční kobky o rozměrech 3x3 metry, od výbuchu se vznítilo dřevo, které bylo kolem. Výbuch byl rozsahem mnohem menší než událost ve Vrběticích v roce 2014. Starostka Bíliny Zuzana Schwarz Bařtipánová (ANO) uvedla, že město o existenci muničního skladu nemělo žádné zprávy.

Ve skladu byly podle ministra výbušniny ze zneškodňovaných nábojů. V kobce, kde hořelo, bylo asi 150 kilogramů výbušniny. Trosky doletěly do vzdálenosti zhruba 300 metrů. Událost policie vyšetřuje jako zahoření munice. "Teoreticky mohlo jít o samovznícení, ale jsme na začátku. V této fázi se nedá vyloučit nic," řekl Hamáček. Sklady munice v ČR jsou podle něj dobře zabezpečené.

Řídící důstojník hasičů s policejními důstojníky prochází požářiště. "Čekáme na pyrotechniky, kteří zkontrolují munici na místě, není potřeba provádět další opatření," řekl Rudolf. Na místě bylo deset jednotek hasičů se čtrnácti vozidly. "Další technika ani lidé nejsou potřeba," uvedl.

Nařízena byla evakuace lidí do vzdálenosti 500 metrů od požáru. Evakuace lidí z Teplického předměstí a ulice Československé armády nakonec nutná nebyla. O požáru okamžitě informovalo obyvatele město Bílina. "Bohužel musím sdělit, že o existenci muničního skladu na území našeho města jsme neměli vůbec žádné zprávy, a to nejen my, ale ani bezpečnostní rada ani krizový štáb," řekla ČTK starostka Zuzana Schwarz Bařtipánová (ANO).

V Chudeřicích má výrobní závod mimo jiné sklárna AGC Automotive Czech. "Toho se událost nijak nedotkla, vyrábí bez jakéhokoliv omezení," řekl ČTK mluvčí společnosti Martin Jonáš. Evakuovat se muselo 65 lidí z odloučeného pracoviště. "Na tomto pracovišti jsme byli nuceni přerušit výrobu. Nyní čekáme na další informace záchranných složek. Omezení výroby se nijak nedotkne plynulosti našich dodávek zákazníkům," uvedl Jonáš.

Omezena je doprava na vjezdu do Bíliny ve směru od Teplic. V okolí se tvoří dlouhé kolony. Objízdná trase vede přes Kostomlaty nebo Braňany.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na vzdělávání v oblasti péče o vězně půjde z fondů 21,5 milionu

15.09.2020 12:17 Připravit odborný personál Vězeňské služby (VS) a Probační a mediační služby (PMS), který bude…

Chaos šlo akceptovat na jaře, teď už ne. Považuji za zázrak, že lidé…

14.09.2020 22:07 Aktualizováno ROZHOVOR - Jeho rétorika je nezvykle ostrá a upřímná. Ředitel Městské policie hlavního města Prahy…

Hygiena trasování zvládá, tvrdí Babiš. Policie má podle něj hlídat nošení…

11.09.2020 17:15 Aktualizováno Hygienické stanice podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zvládají trasování kontaktů lidí nakažených…

Ministerstvo obrany zpřísnilo opatření pro své zaměstnance v boji s epidemi

10.09.2020 18:28 Ministerstvo obrany zpřísnilo opatření pro své zaměstnance v boji s koronavirovou nákazou. S lidmi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama