Končící policejní šéf Husák je v nemocnici ve vážném stavu

Končící liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák byl podle České televize náhle hospitalizován. Policejní prezident Jan Švejdar na twitteru uvedl, že jeho stav je stabilizovaný, věří, že bude brzy v pořádku. Husák se minulý víkend zúčastnil oslavy v teplickém hotelu, Švejdar ho poté k 1. únoru odvolal.

Vladislav Husák
doporučujeme

Husák požádal o dovolenou a poté měl působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Dál s ním pokračuje kázeňské řízení, které může vést až k propuštění ze služby či jinému, mírnějšímu trestu.

Česká televize uvedla, že Husákovi se ráno udělalo zle na policejní stanici v Kořenově na Jablonecku, kolegové zavolali záchranáře. S podezřením na interní onemocnění ho do nemocnice přepravil vrtulník. Jeho stav je podle ČT vážný. "Podle informací, které mám k dispozici, je stav Vladislava Husáka stabilizovaný a věřím, že bude brzy v pořádku," reagoval Švejdar.

Sobotní oslava podnikatele a bývalého vlivného politika ČSSD Petra Bendy v hotelu Prince de Ligne znamenala porušení několika vládních nařízení proti šíření koronaviru. Policejní prezident označil Husákovu účast na oslavě za neomluvitelnou. K vyvození osobní odpovědnosti Husáka vyzval kromě Švejdara také ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Husák se hájil tím, že v hotelu měl domluvené setkání se šéfem Národní sportovní agentury Milanem Hniličkou a se současným místopředsedou Rady České televize Jiřím Šlégrem o sportovní unii.

Hnilička po kritice rezignoval na poslanecký mandát. V čele agentury rozdělujícího miliardy korun na sport ale zůstal. Na funkci kvůli účasti na Bendově oslavě rezignoval také šéf fotbalových Teplic Petr Hynek či zastupitel města Teplice Michal Kasal.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hamáček ocenil zásah policie na demonstracích, protestující odsoudil

08.03.2021 19:37 Aktualizováno Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) odsoudil chování účastníků nedělních demonstrací proti vládním…

Policie za minulý týden nepustila přes hranice okresů 10.500 vozidel

08.03.2021 19:14 Aktualizováno Policisté za první týden zpřísněných opatření zavedených kvůli koronavirové epidemii nepustili přes…

Policie na základě fotografií na sociálních sítích prověřuje účastníky…

08.03.2021 15:37 Pražská policie prověřuje, zda někteří z účastníků sobotního vyhlášení filmových cen Český lev…

Lidé jsou už na kontroly připraveni, tvrdí policistka

08.03.2021 15:20 Většinou už s potřebnými dokumenty v ruce zastavovali dnes řidiči mezi Brodkem u Přerova a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama